Lijn 176 Haarlem Station - Weesp Station
Voormalige buslijn 176 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Haarlem-IJmond, Amstelland-Meerlanden, Amsterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 27 mei 1990 t/m 22 mei 1993 |
Voorganger(s) | 176 |
Opvolger(s) | 174 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 176 reed van Haarlem via Heemstede, Hoofddorp, Schiphol, Amstelveen, Ouderkerk aan de Amstel en Amsterdam-Zuidoost naar Weesp.
Dienstregeling
- In de spitsuren werd in Weesp door de wijk Aetsveld gereden.
- In de avonduren, op zaterdagochtend tot 11:00 uur en op zondag werd alleen tussen Haarlem en Amsterdam-Zuidoost gereden en reden de ritten door Ouderkerk aan de Amstel.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Haarlem, Station | ||
Haarlem, Tempeliersstraat | ||
Heemstede, Wipperplein | ||
Hoofddorp, Haarlemmermeersebos | ||
Hoofddorp, Corversbos | ||
Hoofddorp, De Eersteling | ||
Hoofddorp, Melis Spaansweg | ||
Schiphol-Zuid, Toekanweg | ||
Schiphol-Centrum, Station | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, Bankrashof | ||
Ouderkerk aan de Amstel, Brug/Hoger Einde | ||
Ouderkerk aan de Amstel, Gemeentehuis | ||
Amsterdam-Zuidoost, Bijlmerstation | ||
Amsterdam, Ganzenhoefstation | ||
Amsterdam, Kraaienneststation | ||
Amsterdam, Gaasperplasstation | ||
Amsterdam-Zuidoost, Geinbrug | ||
Weesp, Molenpad | ||
Weesp, Pampuslaan | ||
Weesp, Station |
Geschiedenis
Op 27 mei 1990 werd de route van lijn 176 verlengd. Vanaf Schiphol-Centrum ging de lijn verder rijden naar Amstelveen, Amsterdam-Zuidoost en Weesp. In combinatie met lijn 174 werd hierdoor over het hele traject van maandag tot en met zaterdag overdag een kwartierdienst gereden en in de avonduren een op zondag een halfuursdienst tussen Haarlem en Amsterdam-Zuidoost. Slechts in Hoofddorp, Schiphol en Weesp verschilden de routes enigszins van elkaar.
Vanaf 2 juni 1991 gingen de ritten in de avonduren door Ouderkerk aan de Amstel rijden in plaats van erlangs. De halte Brug/Hoger Einde werd dan niet bediend, maar werd vervangen door de halte Gemeentehuis.
Op 31 mei 1992 werd een bezuiniging doorgevoerd in de dienstregeling. Op zaterdagochtend tot ongeveer 11:00 uur werden de ritten, komende vanuit Haarlem, ingekort tot het Kraaienneststation. Een kwartierdienst naar Weesp was gedurende deze momenten iets teveel van het goede.
Op 23 mei 1993 werd deze buslijn opgeheven. Van maandag tot en met zaterdag de hele dag werden alle ritten geïntegreerd in lijn 174, die een kwartierdienst over het hele traject kreeg. De bestaande route en dienstregeling werden grotendeels overgenomen door laatstgenoemde lijn. Alleen in de daluren en op zondag werd de dienstregeling iets ingekrompen.
- Voormalige lijn 176
- Voormalige buslijnen
- Regio Haarlem-IJmond
- Regio Amstelland-Meerlanden
- Regio Amsterdam
- Plaats Haarlem
- Station Haarlem
- Haarlem Tempeliersstraat
- Plaats Schiphol
- Station Schiphol Airport
- Plaats Amstelveen
- Amstelveen Plein 1960
- Plaats Amsterdam
- Station Amsterdam Bijlmer ArenA
- Amsterdam Ganzenhoef
- Amsterdam Kraaiennest
- Amsterdam Gaasperplas
- Plaats Weesp
- Station Weesp