Lijn 52 Assen Station - Groningen Grote Markt
Voormalige buslijn 52 | |
Vervoerder(s) | DVM (1986 - 1991), DVM/NWH (1992 - 1994), GADO (1986 - 1994) |
Regio's | Noord-Drenthe, West-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Standaardstreekbus |
Periode | 1 juni 1986 t/m 28 mei 1994 |
Voorganger(s) | 22 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 52 reed van Assen via Ubbena, Vries, De Punt, Eelde, Paterswolde en Eelderwolde naar Groningen.
Dienstregeling
- In de avonduren en het weekeinde werd alleen tussen De Punt en Groningen gereden.
- Een enkele late avondrit reed van/naar Eelde Airport, als vervanging van lijn 53.
Route
Halte | ||
Assen, Busstation/NS | ||
Assen, Zuidersingel | ||
Assen, Weierstraat HEMA | ||
Assen, Nobellaan/Maturiakerk | ||
Assen, Nobellaan/Oostermoer | ||
Assen, Nobellaan/Schultestraat | ||
Assen, Smetenalaan/Mendelssohnlaan | ||
Assen, Veenwalweg/Schanswal | ||
Assen, Veenwalweg/Beuzeveen | ||
Assen, Winkelcentrum Walakker | ||
Assen, Woerdes | ||
Assen, Esakkerweg | ||
Assen, Martin Luther Kingweg | ||
Assen, Peelerpark | ||
Ubbena, Dr. Joh. Picardtweg | ||
Ubbena, Ubbenaseweg | ||
Ubbena, Vriezerhoek | ||
Vries, De Fledders | ||
Vries, Diepsloot | ||
Vries, Gemeentehuis | ||
Vries, Noordenveldweg | ||
Vries, Groningerstraat 28 | ||
Vries, Weg naar Philadelphia | ||
De Punt, Halfweg | ||
De Punt, Kampstukkenweg | ||
De Punt, Norgerweg | ||
Eelde, Bloemenveiling | ||
Eelde, Vliegveld | ||
Eelde, ingang Vliegveld | ||
Eelde, Vosbergen | ||
Eelde, Steenakkersweg | ||
Eelde, School/Esweg | ||
Eelde, Hervormde kerk | ||
Eelde, Brandweer | ||
Eelde, Else van der Laanhuis | ||
Eelde, Verdiweg | ||
Eelde, Otto Eerelmanweg | ||
Eelde, Hortensiaweg | ||
Eelde, Henri Dunantlaan | ||
Eelde, Raadhuislaan | ||
Eelde, Burgemeester J.G. Legroweg | ||
Eelde, Vennerstraat | ||
Eelde, De Braak | ||
Paterswolde, Noordwijk | ||
Paterswolde, Golden Tullip Hotel | ||
Eelderwolde, Camping Schelfhorst | ||
Eelderwolde, Elsborg | ||
Eelderwolde, Nijdam | ||
Eelderwolde, Hotel Eelderwolde | ||
Eelderwolde, Hoornseplas | ||
Groningen, Lepelaar | ||
Groningen, Corpus den Hoorn/RKZ | ||
Groningen, Laan Corpus den Hoorn | ||
Groningen, Van Ketwick Verschuurbrug | ||
Groningen, Van Lenneplaan/Van Ketwich Verschuurlaan | ||
Groningen, P.C. Hoofdlaan | ||
Groningen, Vondellaan/Van Iddekingeweg | ||
Groningen, Van Schendelstraat | ||
Groningen, H.R. Holsstraat | ||
Groningen, Maaslaan | ||
Groningen, Brailleweg | ||
Groningen, Parkweg/Parkbrug | ||
Groningen, Station | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Gedempte Zuiderdiep | ||
Groningen, Oosterstraat | ||
Groningen, Gelkingestraat | ||
Groningen, Grote Markt |
Geschiedenis
Op 1 juni 1986 werd de route van lijn 22 (Coevorden - Assen - Groningen) geknipt in Assen. Het zuidelijke traject binnen Drenthe bleef vanaf die datum als lijn 22 rijden en bleef in handen van de DVM. Het noordelijke trajectdeel kreeg vanaf die datum het nieuwe lijnnummer 52 en werd voortaan gezamenlijk geëxploiteerd met de GADO. Op deze datum werd de frequentie van maandag t/m zaterdag overdag verhoogd naar een halfuursdienst. Op zaterdag werd echter alleen op Gronings grondgebied gereden; in de avonduren en op zondag ging de bus eveneens alleen tussen Groningen en De Punt rijden.
In de GADO Dienstregeling 1990/1991 was deze lijn gekoppeld aan lijn 61, hierdoor was het begin/eindpunt de halte Grote Markt/Ebbingestraat. De frequentie was van maandag t/m zaterdag een twee-uursdienst. In de avonduren werd er niet gereden, Op zaterdagavond werd er wel gereden en wel één keer per uur. Op zondag werd een uursdienst gereden tussen De Punt en Groningen v.v.