Lijn 173 Eindhoven Station - Weert Station
Buslijn 173 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Samenwerkingsverband Regio Eindhoven |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 173 rijdt van Eindhoven via Leende, Soerendonk, Maarheeze, Budel, Budel-Schoot en Budel-Dorplein naar Weert. Buiten de spits en op zaterdag en zondag uursdienst tussen Leende en Maarheeze. Buiten de spits en op zaterdag overdag rijden 1 keer per uur ritten van Eindhoven naar Weert niet verder dan Leende, Dorpstraat. En sommige ritten rijden buiten de spits en op zaterdag overdag vanuit Weert niet verder dan Maarheeze, Station. In de spits rijdt lijn 173 op het halve uur het hele traject. 's Avonds en op zondag wordt elk uur het gehele traject gereden. Sommige ritten beginnen en eindigen in Budel, Nieuwstraat. En 1 rit eindigd in Budel-Dorplein, Sint Josephplein.
Route
Halte | ||
Eindhoven, Station NS | ||
Eindhoven, Piazza | ||
Eindhoven, Vrijstraat | ||
Eindhoven, Stadhuisplein | ||
Eindhoven, 18 Septemberplein | ||
Eindhoven, Heuvel Galerie | ||
Eindhoven, Smalle Haven | ||
Eindhoven, Hertogstraat | ||
Eindhoven, P.C. Hooftlaan | ||
Eindhoven, Parktheater | ||
Eindhoven, Plaza | ||
Eindhoven, Varenstraat | ||
Eindhoven, Korianderstraat | ||
Eindhoven, Pioenroosstraat | ||
Eindhoven, Floraplein | ||
Leende, Valkenswaardseweg / A2 | ||
Leende, Dorpstraat | ||
Leende, Julianastraat | ||
Leende, Zevenhuizen | ||
Leende, Maarheezerweg | ||
Soerendonk, Molenheide | ||
Soerendonk, Vlassloot | ||
Soerendonk, Dorpsstraat | ||
Soerendonk, Beekstraat | ||
Soerendonk, Dorpsstraat | ||
Soerendonk, Vlassloot | ||
Soerendonk, Molenheide | ||
Maarheeze, Vogelsberg | ||
Maarheeze, De Neerlanden | ||
Maarheeze, Marishof | ||
Maarheeze, Station | ||
Budel, Schoordijk | ||
Budel, Dokter Anton Mathijsenstraat | ||
Budel, Deken van Baarsstraat | ||
Budel, Burgemeester van Houtstraat | ||
Budel, Nieuwstraat | ||
Budel, Midbuulweg | ||
Budel-Schoot, Grootschoterweg | ||
Budel-Schoot, Vogelsplein | ||
Budel-Dorplein, Stationsweg | ||
Budel-Dorplein, Prinses Irenestraat | ||
Budel-Dorplein, Sint Barbaraweg | ||
Budel-Dorplein, Liedekerkestraat | ||
Budel-Dorplein, Sint Josephplein | ||
Budel-Dorplein, Hoofdstraat | ||
Weert, Kempenweg | ||
Weert, Geurtsvenweg | ||
Weert, Kazernelaan | ||
Weert, Ringbaan West | ||
Weert, Station |
Historie
Tot 1987 was de EMA die de ritten verzorgde van lijn 173. Daarna tot 14 december 2008 de BBA. Er is ook nog een tijd lang lijn 174 geweest die liep van Eindhoven naar Weert. Deze reed niet via Soerendonk, Budel, Budel-Schoot en Budel-Dorplein naar Weert. Maar via Boshoven en Vrakker. Buurtbus 257 verzorgd dit traject enkele malen pér dag van Maarheeze naar Weert. Ook heeft lijn 176 nog een tijdje gereden als sneldienst. Deze reed niet via Budel-Schoot en Budel-Dorplein maar ging vanaf Budel rijden langs de Weerterbergen. In 2008 toen Hermes de concessie kreeg is deze lijn opgeheven.