Lijn N60 Aachen, Hauptbahnhof - Walheim
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 10 jun 2019 om 11:19 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{Meebezig}} {{LijnInfo |buitenland=ja |dienstregeling=2019 |lijnnr=N60 |nacht=ja |lijncat=60 |land=Duitsland |concessie=AVV |materieel=Mercedes-Benz Citaro |ve...')
Mee bezig Aan dit artikel of deze sectie wordt de komende uren of dagen nog druk gewerkt. Klik op geschiedenis voor de laatste ontwikkelingen. |
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Nachtbuslijn N60 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | ASEAG |
Concessie | AVV |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Rijdt sinds | 14 juni 2015 |
Voorganger(s) | N2 |
Frequenties
| |
Vrijdagnacht | 2-3x/nacht |
Zaterdagnacht | 2-3x/nacht |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn N60 rijdt van Aachen Elisenbrunnen via Ponttor, Laurensberg, Richterich en Horbach naar Kerkrade.
Dienstregeling
- Er wordt tweemaal per nacht naar Aachen gereden en driemaal naar Kerkrade. De laatste van deze drie ritten rijdt tot Richterich.
Geldigheid OV-chipkaart
- Het gebruik van de OV-chipkaart is NIET mogelijk op deze grensoverschrijdende buslijn.
Route
Halte | ||
↓ | Aachen, Hauptbahnhof | |
Aachen, Misereor | ||
Aachen, Alter Posthof | ||
↓ | Aachen, Elisenbrunnen | |
↓ | Aachen, Bushof | |
Aachen, Hansemannplatz | ||
Aachen, Kaiserplatz | ||
Aachen, Scheibenstraße | ||
Aachen, Josefskirche | ||
Aachen, Elsassstraße | ||
↓ | Aachen, Bahnhof Rothe Erde | |
Aachen, Zeppelinstraße | ||
Aachen, Adenauerallee | ||
Aachen, Schönforst | ||
Aachen, Trierer Platz | ||
Aachen, Königsberger Straße | ||
Aachen, Brand Eckenerstraße | ||
Aachen, Brand Ringstraße | ||
Aachen, Brand | ||
Aachen, Steinebrück | ||
Aachen, Rollefbachweg | ||
Kornelimünster, Klause | ||
Kornelimünster, Napoleonsberg | ||
Kornelimünster, Kornelimünster | ||
Kornelimünster, Venwegener Straße | ||
Kornelimünster, Iternberg | ||
Walheim, Schmittchen | ||
Walheim, Walheim | ||
Hahn, Steinbruch | ||
Hahn, Kirche | ||
Venwegen, Abzweigung Venwegen | ||
Venwegen, Vennstraße | ||
Venwegen, Kirche | ||
Venwegen, Süd | ||
Mulartshütte, Mulartshütte | ||
Rott, Vichttalweg | ||
Rott, Kindergarten | ||
Rott, Roetgener Straße | ||
Rott, Kirche | ||
Rott, Wald | ||
Roetgen, Dreilägerbachtalsperre | ||
Roetgen, Brandstraße | ||
Roetgen, Knott |
Geschiedenis
Op 14 juni 2015 werd de route ingekort tot Gracht Kerk, daarnaast werd een extra rit naar Richterich aan de lijn toegevoegd en werd er niet langer via het Westbahnhof in Aachen gereden. Tegelijkertijd werd de halte Aachen Arbeitsagentur/Bendplatz hernoemd in Aachen Bendplatz.
Op 11 december 2016 werd de route in Kerkrade licht gewijzigd. Voortaan werd de halte Locht aangedaan en werd de halte Nederlands Grenskantoor hernoemd in Crombacherstraat.
Op 9 juli 2017 verviel de halte Kerkrade Locht.
Op 10 december 2017 verviel de halte Kerkrade Gracht Kerk, hierdoor kwam het eindpunt te liggen bij de Crombacherstraat.