Lijn 13 Arnhem, Centraal Station - Klarendal
Versie door Bartjemestrom (overleg | bijdragen) op 13 mei 2018 om 11:19 (Rijdt ook met Sprinter City)
Buslijn 13 | |
Vervoerder(s) | Breng (Hermes) |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Arnhem |
Materieel | VDL MidCity, Mercedes-Benz Sprinter City |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 9 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 22:30) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 13 is een buslijn die vanaf station Arnhem Centraal en de Vogelwijk naar Klarendal rijdt.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Bothaplein | ||
Arnhem, Jacob Cremerstraat | ||
Arnhem, Graaf Ottoplein | ||
Arnhem, Agnietenstraat | ||
Arnhem, Oogststraat | ||
Arnhem, Winkelcentrum Klarendal | ||
Arnhem, Kazerneplein | ||
Arnhem, Onder de Linden | ||
Arnhem, Kazernestraat | ||
Arnhem, Klarendalseweg | ||
Geschiedenis lijn 13
Met de wijzigingen in de dienstregeling van 13 december 2015 kwam lijn 9 door de Vogelwijk en Klarendal te vervallen. Om dit op te vangen werd lijn 13 geïntroduceerd. Vanaf het Graaf Ottoplein werd een rondje door beide wijken gereden, met het officiële eindpunt ergens halverwege.
Bediening Vogelwijk / Klarendal
De volgende buslijnen hebben de Vogelwijk en Klarendal in het verleden bediend.
- Lijn 11 Arnhem, Centraal Station - Presikhaaf (t/m 16 december 1977)
- Lijn 6 Arnhem Presikhaaf - Kievitsdel De Branding (17 december 1977 t/m 27 mei 1995)
- Lijn 10 Arnhem, Drieslag - Klarendal (29 mei 1988 t/m 1 juni 1996)
- Lijn 6 Arnhem Presikhaaf - Doorwerth Winkelcentrum De Weerd (28 mei 1995 t/m 31 mei 1997)
- Lijn 10 Arnhem, Centraal Station - Klarendal (2 juni 1996 t/m 21 augustus 1999)
- Lijn 31 Velp Algemeen Ziekenhuis - Nijmegen Centraal Station (1 juni 1997 t/m 13 december 2003)
- Lijn 21 Arnhem Hoogkamp - Velp Algemeen Ziekenhuis (14 december 2003 t/m 12 december 2009)
- Lijn 21 Schaarsbergen IPC - Velp Algemeen Ziekenhuis (13 december 2009 t/m 8 december 2012)
- Lijn 9 Schaarsbergen IPC - Velp Ziekenhuis (9 december 2012 t/m 12 december 2015)
- Lijn 13 Arnhem, Centraal Station - Klarendal (vanaf 13 december 2015)