Lijn 2 Nijmegen, Lindenholt West - Sint Maartenskliniek
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Nijmegen |
Materieel | Merdeces-Benz Citaro CNG MAN Lion's City CNG |
Rijdt sinds | 15 december 2013 |
Voorganger(s) | 2, 13 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 2 rijdt van Lindenholt West via station Nijmegen Dukenburg en het centraal station naar de Sint Maartenskliniek.
Dienstregeling
- Van zaterdag tot en met maandag (marktdagen) wordt tot acht uur 's avonds niet via de Burchtstraat gereden, maar via de Waalkade.
- Op zaterdagochtend voor 9:00 uur wordt tweemaal per uur gereden.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Meeuwseacker | ||
Nijmegen, Horstacker | ||
Nijmegen, Zellersacker | ||
Nijmegen, Hillekensacker 10e straat | ||
Nijmegen, Leuvensbroek | ||
Nijmegen, Wedesteinbroek 22e straat | ||
Nijmegen, Wedesteinbroek 12e straat | ||
Nijmegen, Hegdambroek | ||
Nijmegen, Spijkerhofweg | ||
Nijmegen, Station Dukenburg | ||
Nijmegen, Viaductweg | ||
Nijmegen, Woonboulevard | ||
Nijmegen, Graafsebrug | ||
Nijmegen, Neerbosscheweg | ||
Nijmegen, Dennenstraat | ||
Nijmegen, Graafseweg/Wolfskuilseweg | ||
Nijmegen, Rozenstraat | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Joris Ivensplein | ||
Nijmegen, Waalkade | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Meester Franckenstraat | ||
Nijmegen, Hugo de Grootstraat | ||
Nijmegen, Mesdagstraat | ||
Nijmegen, Broerweg | ||
Nijmegen, Caesarstraat | ||
Nijmegen, Sint Maartenskliniek |
Geschiedenis
Lijn 2 is ontstaan op 15 december 2013 als samenvoeging van delen van de lijnen 2 (Nijmegen Lindenholt West - Oosterhout) en 13 (Wijchen - Nijmegen Sint Maartenskliniek). Tot en met 13 december 2014 werd alleen op zaterdag en maandag de marktroute (via de Singels) gereden. Per 14 december 2014 voerde de marktroute via de Waalkade en werd deze ook op zondag gereden. Op 24 juli 2015 werd de frequentie in de zomervakantie tijdens de schoolvakanties verlaagd naar tweemaal per uur. Deze hoogzomerdienstregeling heeft het slechts één zomer uitgehouden.
Bediening Lindenholt West
De bediening van Lindenholt West wordt sinds 9 december 2012 op zich genomen door lijn 2. Oorspronkelijk reed lijn 2 vanaf het centraal station door van en naar Oosterhout. Deze route zou op 15 december 2013 worden overgenomen door de lijnen 13 en 15.
- Lijn 3 Nijmegen, Station Dukenburg - Brakkenstein (t/m 5 september 1992; via Energieweg)
- Lijn 4 Nijmegen, Brabantse Poort - Hatert (6 september 1992 t/m onbekend; via Neerbosch Oost)
- Lijn 5 De Horst Kerk / Breedeweg Kerkplein - Nijmegen Brabantse Poort (t/m 11 december 2004)
- Lijn 7 Nijmegen, Brabantse Poort - Brakkenstein (12 december 2004 t/m 11 december 2010; via Energieweg)
- Lijn 7 Nijmegen Brabantse Poort - Heilig Landstichting Museum Orientalis (12 december 2010 t/m 10 december 2011)
- Lijn 7 Nijmegen Brabantse Poort - Berg en Dal Afrika Museum (11 december 2011 t/m 8 december 2012)
- Lijn 2 Nijmegen Lindenholt West - Oosterhout Peperstraat (9 december 2012 t/m 14 december 2013; via Graafseweg)
- Lijn 2 Nijmegen, Lindenholt West - Sint Maartenskliniek (vanaf 15 december 2013)
Lijn 3 reed de hele week door driemaal per uur; de overige buslijnen reden op maandag tot en met zaterdag overdag viermaal per uur en 's avonds en op zondag tweemaal per uur.
Bediening Sint Maartenskliniek
In het verleden hebben onder andere de volgende buslijnen het traject naar de Sint Maartenskliniek voor hun rekening genomen.
- Lijn 1 Nijmegen, Grootstal - Sint Maartenskliniek (t/m 28 maart 1992)
- Lijn 1 Nijmegen, CWZ - Sint Maartenskliniek (29 maart 1992 t/m 5 september 1992)
- Lijn 2 Nijmegen, Weezenhof - Sint Maartenskliniek (6 september 1992 t/m 13 december 2008)
- Lijn 26 Nijmegen, Centraal Station - Sint Maartenskliniek (t/m 13 december 2003)
- Lijn 3 Nijmegen Sint Maartenskliniek - Wijchen Randweg Noord (14 december 2008 t/m 8 december 2012)
- Lijn 4 Nijmegen Sint Maartenskliniek - Wijchen Randweg Noord (14 december 2008 t/m 8 december 2012)
- Lijn 13 Nijmegen Sint Maartenskliniek - Wijchen Randweg Noord (9 december 2012 t/m 14 december 2013)
- Lijn 2 Nijmegen, Lindenholt West - Sint Maartenskliniek (vanaf 15 december 2013)
Lijn 1 reed vijfmaal per uur van maandag tot en met zaterdag en driemaal per uur 's avonds en op zondag. Lijn 2 reed viermaal per uur van maandag tot en met zaterdag en tweemaal per uur 's avonds en op zondag. Vanaf een onbekend moment reed ook lijn 26 naar de Sint Maartenskliniek, alleen op werkdagen tussen acht uur 's ochtends en vier uur 's middags in een frequentie van viermaal per uur. Toen deze buslijn kwam te vervallen ging lijn 2 ter compensatie in de spits zesmaal per uur rijden. Toen lijnen 3 en 4 het traject naar de Sint Maartenskliniek overnamen ging de gecombineerde frequentie van beide lijnen in de spits terug naar viermaal per uur. Sindsdien zijn de frequenties niet meer gewijzigd.
Marktroute t/m 13 december 2014
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Nassausingel | ||
Nijmegen, Mr. Franckenstraat |