Lijn 753 Amsterdam, Centraal Station - Osdorp De Aker
Nachtbuslijn 753 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Nachtbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | VDL Citea (zo-do), Mercedes-Benz Citaro G (vr-za) |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 353 |
Frequenties
| |
Maandagnacht | 1x/uur |
Dinsdagnacht | 1x/uur |
Woensdagnacht | 1x/uur |
Donderdagnacht | 1x/uur |
Vrijdagnacht | 2x/uur |
Zaterdagnacht | 2x/uur |
Zondagnacht | 1x/uur |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn 753 rijdt van station Amsterdam Centraal via het Haarlemmerplein, het Centrum en station Amsterdam Lelylaan naar Osdorp.
Vervoersbewijs
Op deze lijn is de OV-studentenkaart géén geldig vervoersbewijs, andere abonnementen zijn wel geldig. Ook kan er alleen op saldo gereisd worden met een speciaal nachtbusproduct dat vooraf (gratis) op een OV-chipkaart geladen moet worden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station (IJzijde) | ||
Amsterdam, Buiten Brouwersstraat | ||
Amsterdam, Buiten Oranjestraat | ||
Amsterdam, Haarlemmerplein | ||
Amsterdam, Van Limburg Stirumstraat | ||
Amsterdam, Van der Hoopstraat | ||
Amsterdam, Van Beuningenplein | ||
Amsterdam, Kostverlorenstraat | ||
Amsterdam, Frederik Hendrikplantsoen | ||
Amsterdam, Marnixplein | ||
Amsterdam, Bloemgracht | ||
Amsterdam, Rozengracht | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Raamplein | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Stadhouderskade | ||
Amsterdam, Overtoom | ||
Amsterdam, Bilderdijkstraat | ||
Amsterdam, Kinkerstraat | ||
Amsterdam, Ten Katestraat | ||
Amsterdam, Jan Pieter Heijestraat | ||
Amsterdam, Witte de Withstraat | ||
Amsterdam, Hoofdweg | ||
Amsterdam, Postjesweg | ||
Amsterdam, Nachtwachtlaan | ||
Amsterdam, Derkinderenstraat | ||
Amsterdam, Jan Tooropstraat | ||
Amsterdam, Robert Fruinlaan | ||
Amsterdam, Justus Lipsiusstraat | ||
Amsterdam, Cornelis Lelylaan | ||
Amsterdam, Station Lelylaan | ||
Amsterdam, Louis Bouwmeesterstraat | ||
Amsterdam, Piet Wiedijkstraat | ||
Amsterdam, C.K. Eloutstraat | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Osdorpplein | ||
Amsterdam, Hoekenes | ||
Amsterdam, Wolbrantskerkweg | ||
Amsterdam, Koos Vorrinkweg | ||
Amsterdam, Baden Powellweg (Pieter Calandlaan) | ||
Amsterdam, Ecuplein | ||
Amsterdam, Allenstraat | ||
Amsterdam, Presanella | ||
Amsterdam, Baden Powellweg (Tussen Meer) | ||
Amsterdam, Osdorper Ban | ||
Amsterdam, Griendstraat | ||
Amsterdam, La Meye |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werden alle nachtlijnen vernummerd naar een 7xx-nummer. Dientengevolge werd het lijnnummer 353 gewijzigd in 753. Verder wordt voortaan via de Van Hallstraat gereden in plaats van die de Marnixstraat.