Lijn 8 Arnhem, Centraal Station - Presikhaaf
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 17 jan 2016 om 16:39
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | GVA |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Arnhem |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1991 t/m 30 mei 1992 |
Voorganger(s) | 8 |
Opvolger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 8 was een buslijn in Arnhem die vanaf het centrale station via de zuidzijde van het centrum en het industrieterrein naar Presikhaaf reed. Doordeweeks in het dal en op zaterdag overdag werd driemaal per uur gereden. In de spits werd er 's ochtends richting Presikhaaf en 's middags richting het station viermaal per uur gereden. In omgekeerde richting werd slechts tweemaal per uur gereden, maar vormde de buslijn over een groot deel van het traject een kwartierdienst met lijn 64.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Korte Hoogstraat | ||
Arnhem, Kortestraat | ||
Arnhem, Broerenstraat | ||
Arnhem, Stadhuis | ||
Arnhem, Hoofdkantoor GEWAB/GVA | ||
Arnhem, Rietgrachtstraat | ||
Arnhem, Veilingstraat | ||
Arnhem, v. Oldenbarneveldtstraat | ||
Arnhem, Billiton | ||
Arnhem, Dr. C. Lelyweg | ||
Arnhem, Kleefsche Waard | ||
Arnhem, Beyerinckweg | ||
Arnhem, Cruquiusweg | ||
Arnhem, Slaakweg | ||
Arnhem, Lange Wal | ||
Arnhem, Van Speykstraat | ||
Arnhem, Dedelstraat | ||
Arnhem, Stellingwerfstraat | ||
Arnhem, Honigkamp | ||
Arnhem, Keulse Slag | ||
Arnhem, Kinderkamp | ||
Arnhem, Loevesteinlaan | ||
Arnhem, Hoge Waard | ||
Arnhem, Grote Durk | ||
Arnhem, Kamphuizenlaan |
Geschiedenis
Lijn 8 is ontstaan op 2 juni 1991 toen de spitsritten tussen Arnhem en Duiven van de voormalige lijn 8 onder lijnnummer 64 gingen rijden.
Op 1 juni 1992 ging lijn 8 doorrijden naar Rheden. De buslijn reed voortaan nog maar tweemaal per uur.