Lijn 8 Dordrecht, Staart - Amstelwijck
Buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Dordrecht |
Materieel | Volvo 7700 Hybrid |
Rijdt sinds | 14 december 2014 |
Voorganger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 8 in Dordrecht rijdt van het Centraal Station via industriegebied West naar industriegebied Dordtse Kil. In de ochtendspits beginnen alle ritten op de Staart.
De ritten in de daluren rijden tot kantorengebied Amstelwijck en rijden richting station niet via Dordtse Kil III.
Route
Halte | ||
↓ | Dordrecht, Bejaardencentrum Merwelanden | |
Dordrecht, Zijldiep | ||
Dordrecht, Rivierenplein | ||
Dordrecht, Volkerakweg | ||
Dordrecht, Kerkeplaat | ||
Dordrecht, Plein 1940-1945 | ||
Dordrecht, Alblasstraat | ||
Dordrecht, Lips | ||
Dordrecht, Maasstraat | ||
Dordrecht, Parklaan | ||
Dordrecht, Noordendijk | ||
Dordrecht, Oranjelaan | ||
Dordrecht, Oranjepark | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Centrum | ||
Dordrecht, Stadskantoor | ||
Dordrecht, Maasplaza | ||
Dordrecht, Handelskade | ||
Dordrecht, Eerste Tolstraat | ||
Dordrecht, Van Leeuwenhoekweg | ||
Dordrecht, Kilkade | ||
Dordrecht, Kreekweg | ||
Dordrecht, Wieldrechtseweg | ||
Dordrecht, Wieldrecht | ||
Dordrecht, Wieldrechtse Zeedijk | ||
Dordrecht, Einsteinstraat | ||
Dordrecht, Drechtwerk | ||
Dordrecht, Calandstraat | ||
Dordrecht, Rijksstraatweg/Motel | ||
Dordrecht, Keerweer | ||
Dordrecht, Robijn | ||
Dordrecht, Olivijn | ||
Dordrecht, Amethist | ||
Dordrecht, Saffier | ||
Dordrecht, Jade | ||
Dordrecht, Opaal | ||
Dordrecht, Malachiet | ||
Dordrecht, Opaal | ||
Dordrecht, Jade | ||
Dordrecht, Saffier | ||
Dordrecht, Amethist | ||
Dordrecht, Olivijn | ||
Dordrecht, Laan van Europa | ||
Dordrecht, Ziekenhuis Amstelwijck (Gekoppeld aan lijn 4) |
Geschiedenis
Lijn 8 werd vanaf 2011 ingesteld als nieuw lijnnummer voor het trajectdeel van lijn 7 tussen het station en Dordtse Kil (in de spitsrichting door naar/van Sterrenburg). In de zomerdienst van 2014 werd in de spitsen niet van/naar Sterrenburg gereden, maar kreeg lijn 8 in plaats hiervan tegenspitsritten via een rechtstreeksere route. Met ingang van dienstregeling 2015 ging lijn 8 in de ochtendspits vanaf de Staart rijden en werd de lijn na Dordtse Kil III omgelegd naar Amstelwijck en Ziekenhuis Amstelwijck.