Lijn 180 Heinenoord Busstation - Barendrecht Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 6 jun 2015 om 09:43
Voormalige buslijn 180 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee (2008-2015) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 1 januari 2008 t/m 30 juni 2012 |
Voorganger(s) | 267 |
Opvolger(s) | 180 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 180 rijdt vanaf busstation Heinenoord via de A29 naar de scholen en het station in Barendrecht.
Route
Halte | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Barendrecht, Kilweg | ||
Barendrecht, Middeldijk | ||
Barendrecht, Lindehoevelaan | ||
Barendrecht, De Driesprong | ||
Barendrecht, Station (westzijde) |
Geschiedenis
Op 1 januari 2008 ging de concessie Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee over naar Arriva, die zij in de zomer van 2007 gewonnen had op basis van uitbreiding van de dienstregeling en inzet van nachtbussen.
Het lijnnummer 267 werd vernummerd naar 180, zodat de lijn weer in de normale streeknummering kwam te vallen in plaats van de spitsnummering. Voorts werd ook de frequentie in de middagspits verhoogd naar 2x/uur.
Op 1 juli 2012 werd de route in Barendrecht ingekort tot de halte Postkantoor vanwege het (zeer) lage aantal reizigers van/naar station Barendrecht.