Lijn 74 Gorinchem Station - Gelkenes Schoonhovense Veer
Buslijn 74 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Irisbus GX127, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (na 21.00 uur belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 74 rijdt van station Gorinchem via Schelluinen, Goudriaan en Nieuwpoort naar het Schoonhovenseveer in Gelkenes.
Op weekdagen in de ochtend- en middagspits rijdt lijn 74 een lusroute bij Nieuwpoort. De ochtendritten rijden dan vanuit Gorinchem eerst via industrieterrein Gelkenes naar het Schoonhovenseveer en via Nieuwpoort weer terug naar Gorinchem; de middagritten doen dit in omgekeerde volgorde. Alle overige ritten rijden via Nieuwpoort naar het Schoonhovenseveer en vice versa, en komen dus niet op het industrieterrein. De middagritten richting Gorinchem rijden in Gorinchem bovendien niet via het Beatrixziekenhuis.
Route
Halte | ||
Gorinchem, Station | ||
Gorinchem, Beatrixziekenhuis | ||
Schelluinen, Rijksweg | ||
Goudriaan, Provincialeweg | ||
Goudriaan, Achterland | ||
Nieuwpoort, Graafland | ||
Nieuwpoort, Industrieterrein Gelkenes | ||
Nieuwpoort, Vijverhof | ||
Nieuwpoort, Dam | ||
35px35px | Gelkenes, Schoonhovenseveer |
Geschiedenis
Voor de invoering van de lusroute op 1 juli 2012 reed lijn 74 altijd heen en terug via Nieuwpoort naar het eindpunt Schoonhovenseveer.
Route in Nieuwpoort tot 30 juni 2012
Halte | ||
Goudriaan, Achterland | ||
Nieuwpoort, Vijverhof | ||
Nieuwpoort, Dam | ||
Gelkenes, Schoonhovense Veer |