Lijn 20 Arnhem Centraal Station - Terborg Busstation
Voormalige buslijn 22 | |
Vervoerder(s) | GTW |
Regio's | De Liemers en Achterhoek, KAN/Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 31 mei 1981 |
Opvolger(s) | 62 |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/2 uur |
Dal | 0-1x/2 uur |
Avond | 0-1x/2 uur |
Zaterdag | 0-1x/2 uur |
Zondag | 0-2x/2 uur |
Lijn 21 reed van Arnhem via Westervoort, Duiven, Zevenaar, Didam, Loerbeek, Beek, Zeddam, Azewijn en Etten naar Terborg.
Dienstregeling
Als standaard werd er een twee-uurdienst gereden tussen Zeddam en Arnhem. Doordeweeks reden twee van deze ritten, één in de ochtendspits en één in de middagspits, door van en naar Terborg. De rit die in de ochtendspits vanaf Terborg kwam had een alternatief eindpunt bij het station van Zevenaar. Doordeweeks in de ochtendspits reden tevens drie ritten van Zevenaar (halte Lentemorgen) naar Arnhem binnen een periode van anderhalf uur. Op zaterdag werd slechts een vieruurdienst gereden tussen Zeddam (halte Hertenkamp) en Zevenaar (halte Lentemorgen). Op zondagmiddag werd een twee-uurdienst gereden tussen Zevenaar en Arnhem. Op zondagochtend reed er elk uur een rit vanaf station Zevenaar naar Arnhem. Op zondagavond werd in beide richtingen een twee-uurdienst gereden tussen beide stations. Op andere avonden werd niet gereden.
Route
De routes van/naar station Zevenaar zijn niet in deze routestrip opgenomen. Tussen Beek en Zeddam werd op verzoek gestopt.
Halte | ||
Arnhem, Station | ||
↑ | Arnhem, Willemsplein | |
Arnhem, Gele Rijdersplein | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Parkstraat | ||
Arnhem, Statenlaan | ||
Arnhem, Hugo de Grootstraat | ||
Arnhem, St. Pauluskerk | ||
Arnhem, Neproma | ||
Arnhem, Blankenweg | ||
Arnhem, Steenfabriek | ||
Westervoort, Hamersestraat | ||
Westervoort, Huize Johanna | ||
Westervoort, Driegaarden | ||
Duiven, Den Eng | ||
Duiven, Snelder | ||
Duiven, Dorp | ||
Duiven, Sporthal | ||
Duiven, Vergertlaan | ||
Duiven, De Plak | ||
Zevenaar, Unilever | ||
Zevenaar, Rosorum | ||
Zevenaar, Winkelcentrum Stegeslag | ||
Zevenaar, Zwembad | ||
Zevenaar, Sportcentrum | ||
Zevenaar, Oude Doesburgseweg | ||
Zevenaar, Haspelstraat | ||
Zevenaar, Schievenstraat | ||
Zevenaar, Gemeentehuis | ||
Zevenaar, Vondellaan | ||
Zevenaar, RABO-bank | ||
Zevenaar, Politiebureau | ||
Zevenaar, Lentemorgen II (Dtc.weg) | ||
Zevenaar, Nieuwe Steeg | ||
Zevenaar, De Tol | ||
Didam, Mariakapel | ||
Didam, Dorpsplein | ||
Didam, Verkerk | ||
Didam, Coöperatie | ||
Didam, Speeltuin | ||
Loerbeek, Eksternest | ||
Loerbeek, Noorder-/Zuidermarkweg | ||
Loerbeek, Ten Benzel | ||
Beek, Coöperatie | ||
Beek, Timmerfabriek | ||
Beek, Dorp / Arnh.weg | ||
Beek, Bosweg | ||
Zeddam, Weg naar Montferland | ||
Zeddam, Tolhuis | ||
Zeddam, Hertenkamp | ||
Zeddam, Schapenweg | ||
Zeddam, Bejaardencentrum | ||
Zeddam, Oude Doetinchemseweg | ||
Klein Azewijn, Oude Boterfabriek | ||
Klein Azewijn, Weg naar Azewijn | ||
Klein Azewijn, Meubelfabriek | ||
Etten, Steenfabriek Ten Daas | ||
Etten, Terborgseweg | ||
Terborg, IJsselbrug | ||
Terborg, Zaal Vos | ||
Terborg, Busstation |
Geschiedenis
Halverwege de jaren 1970 werd nog een twee-uurdienstregeling op het gehele traject gereden. Op een onbekend moment werd een groot aantal ritten ingekort tot Zeddam. Op 1 juni 1981 werd in het vervoersgebied van de GSM de mobilofoon geïntroduceerd. Hierdoor mochten buslijnen binnen een bepaalde regio niet meer dezelfde lijnnummers hebben. Lijn 19 werd vernummerd tot lijn 62. Deze lijn nam ook het trajectgedeelte tussen Arnhem en Didam van lijn 22 over.