Lijn 133 Rotterdam Zuidplein - Westenschouwen Rotonde
Voormalige buslijn 133 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 133 reed van Rotterdam via Numansdorp, Oude Tonge, Bruinisse, Oosterland, Ouwerkerk, Zierikzee, Serooskerke, Noordwelle, Renesse, Haamstede en Burgh naar Westenschouwen.
Tussen Zierikzee en Westenschouwen werd op maandag t/m zaterdag overdag maar 1x/uur gereden, in de avonduren en op zondag 1x per 2 uur, zodat in combinatie met lijn 134 een uurdienst gereden werd. Tussen Oude Tonge en Rotterdam werd bovendien op maandag t/m zaterdag in combinatie met lijn 136 een halfuurdienst gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Numansdorp, Rijksweg A29 | ||
Achthuizen, Schaapsweg | ||
Oude Tonge, Busstation | ||
Bruinisse, Dorp | ||
Oosterland, Dorp | ||
Nieuwerkerk, Nieuwerkerk | ||
Ouwerkerk, Vissersweg | ||
Zierikzee, Sas | ||
Zierikzee, Busstation | ||
Serooskerke, Provincialeweg | ||
Noordwelle, Provincialeweg | ||
Renesse, Dorp | ||
Haamstede, Duinoord | ||
Haamstede, Kerk | ||
Burgh, Dorp | ||
Westenschouwen, Rotonde |
Geschiedenis
Op 28 mei 1995 werd de uurdienst tussen Westenschouwen en Zierikzee verhoogd tot een halfuurdienst op maandag t/m vrijdag, waardoor op dit traject een verdubbeling van het aantal ritten ontstond. De overige frequenties op deze lijn bleven ongewijzigd.