Lijn 68 Antwerpen Rooseveltplaats - Bocholt Brouwerij
Spitsbuslijn 68 in België Bekijk de voormalige lijnen 68 | |
Vervoerder(s) | Autocars de Polder i.o.v. De Lijn |
Concessie | Limburg |
Materieel | Mercedes-Benz Integro |
Frequenties | |
Spits | 2x/dag |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | 1x/dag (richting Houthalen) |
Lijn 68 rijdt van Antwerpen via Borgerhout, Olen, Geel, Kwaadmechelen, Beringen, Heusden, Zolder, Houthalen, Wijchmaal, Peer en Bree naar Bocholt.
In de ochtendspits rijden 2 ritten Bocholt - Antwerpen en in de middagspits rijden 2 ritten Antwerpen - Bocholt.
Op zondagavond rijdt deze lijn van Bochlt naar Houthalen, vanwaar verder wordt gereden als lijn 178 richting Leuven en Elsene. Op vrijdagmiddag vindt het omgekeerde plaats: dan rijden twee ritten van lijn 178 vanaf Houthalen verder als lijn 68 naar Bocholt.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Tunnelplaats | ||
Antwerpen, Rooseveltplaats | ||
Antwerpen, Centraal Station | ||
Borgerhout, Turnhoutsepoort | ||
Olen, Dorp | ||
Geel, Oost | ||
Kwaadmechelen, Autosnelweg | ||
Paal, Zwanenbergstraat | ||
Beringen, Kasteletsingel | ||
Heusden, Weg naar Genenbos | ||
Zolder, Heikant | ||
Houthalen, Park en Ride | ||
Houthalen, Gemeentehuis | ||
Helchteren, Kruispunt | ||
Hechtel, Welsch Guardplein | ||
Wijchmaal, Sint Trudostraat | ||
Peer, Pol Kip | ||
Grote Brogel, Smeetshof | ||
Ellikom, Grote Baan | ||
Bree, Busstation | ||
Bree, Hamonterweg | ||
Bocholt, Brouwerij |
Toekomst
In het kader van algemene bezuinigingen bij De Lijn, was het plan om de lijnen 68, 178 en 179 per 1 augustus 2012 op te heffen. Deze opheffing werd op het laatste moment voorkomen, maar in plaats daarvan geldt er per 23 september 2012 een speciaal tarief op deze lijnen, waarbij de prijs afhangt van de afgelegde afstand (met uitzondering van studenten).
Daarnaast zijn met ingang van 1 mei 2012 alle tussenritten opgeheven en bleven er twee retourritten per dag over, welke de gehele route rijden.