Lijn 89 Ieper Station - Komen Sint-Annaplein
Buslijn 89 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Westhoek |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 89 |
Materieel | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 0-1x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/dag |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 89 rijdt van Ieper via Zillebeke, Hollebeke, Houthem en Zandvoorde naar Comines.
Route
Halte | ||
Ieper, Station | ||
Ieper, Oudstrijderslaan | ||
Ieper, Voetbalstadion | ||
Ieper, Vaubanstraat | ||
Ieper, Hoveland | ||
Ieper, Kruiskalsijde | ||
Zillebeke, Lindenboom | ||
Zillebeke, Dorp | ||
Zillebeke, Wervikstraat | ||
Zillebeke, Hill 60 | ||
Zillebeke, Zwarteleenstraat | ||
Hollebeke, Wielewaalstraat | ||
Hollebeke, Dorp | ||
Houthem, Raafstraat | ||
Houthem, Ma Campagne | ||
Houthem, Kerk | ||
Houthem, Station | ||
Houthem, Kortewilde | ||
Zandvoorde, Schaprulle | ||
Zandvoorde, Houthemstraat | ||
Komen, Voorstraete | ||
Komen, Fleur de Lin | ||
Komen, Molen | ||
Komen, Ten Brielen | ||
Komen, Christ | ||
Komen, Blauw Hof | ||
Komen, Vijfwegen | ||
Komen, Station | ||
Komen, Sint-Annaplein |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 1 juli 2012 de dienstregeling beter werd afgestemd op de vraag en in Comines (F) verviel de halte Mairie, alle ritten rijden voortaan tot de laatste halte voor de grens met Frankrijk. Tenslotte werd de dienstregeling op zaterdag beperkt tot één rit per richting in functie van marktbezoekers.
Halte | ||
Komen, Sint-Annaplein | ||
Grens België - Frankrijk | ||
Comines, Mairie |
Op 1 juli 2023 werd de tweede fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum kwam de route door het Centrum nu helemaal te vervallen en voor deze bushaltes konden reizigers voortaan overstappen op de Centrumbus. De dienstregeling bleef op grote lijnen gelijk, maar wel wijzigden de vertrek- en aankomsttijden lichtjes.
Halte | ||
Ieper, Oudstrijderslaan | ||
Ieper, Rijselpoort | ||
Ieper, Sint-Pieterskerk | ||
Ieper, Markt | ||
Ieper, Hospitaal | ||
Ieper, Bascule | ||
Ieper, Sint-Jozef | ||
Ieper, Watertoren | ||
Ieper, Kruiskalsijde |