Lijn 883 Lotenhulle Guldensporenplein - Tielt Station
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 883 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Gent |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 883 |
Materieel | Onbekend |
Rijdt sinds | 1 september 2023 |
Voorganger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/dag |
Spits (vakantie) | 1x/dag |
Dal | 1x/woensdag |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 883 rijdt van Lotenhulle via Poeke en Ruiselede naar Tielt.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijdt één rit van Lotenhulle naar Tielt.
- In de middagspits rijdt één rit van Tielt naar Lotenhulle en één rit van Tielt naar Aalter.
- Op woensdagmiddag rijdt één rit van Tielt naar Aalter; in de middagspits rijdt dan één rit van Tielt naar Aalter.
Route
Halte | ||
Aalter, Station | ||
Aalter, Warande | ||
Aalter, Kouter | ||
Aalter, Centrum | ||
Aalter, Veilige Have | ||
Aalter, Kerkem | ||
Aalter, Beukenpark | ||
Aalter, Ganzeplas | ||
Lotenhulle, Lobuickstraat | ||
Lotenhulle, Prinsenstraat | ||
Lotenhulle, Pittemstraat | ||
Lotenhulle, Guldensporenplein | ||
Lotenhulle, Kerk | ||
Lotenhulle, Breestraat | ||
Poeke, Kasteelstraat | ||
Poeke, Beekstraat | ||
Poeke, Dorp | ||
Ruiselede, Grensstraat | ||
Ruiselede, Vossenhol | ||
Ruiselede, Ommegangstraat | ||
Ruiselede, Polenplein | ||
Ruiselede, Sportcentrum | ||
Ruiselede, Pontstraat | ||
Kanegem, Viggezelestraat | ||
Tielt, Ondank | ||
Tielt, Groenestraat | ||
Tielt, El Parador | ||
Tielt, Sint-Andreasziekenhuis | ||
Tielt, Markt | ||
Tielt, VTI | ||
Tielt, WZC Sint-Andries | ||
Tielt, Kerk | ||
Tielt, Vierhoek | ||
Tielt, Station |
Geschiedenis
Na protesten van ouders en scholieren langs de route van de voormalige lijn 15 (Gent - Tielt) werd last-minute op 1 september 2023 een nieuwe buslijn geïntroduceerd met het lijnnummer 883 die enkele ritten ging rijden tussen Lotenhulle, Ruiselede en Tielt tijdens de piekuren. Eerstgenoemde buslijn werd met de introductie van de Basisbereikbaarheid beperkt tot Lotenhulle en naar Tielt was vanaf dan de belbus het alternatief.