Lijn 66 Utrecht Centraal Station - Nieuwegein Stadscentrum
Voormalige buslijn 66 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessies | Utrecht-Zuidwest (2003-2004), BRU Zuid, Regiovervoer Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Periode | 14 december 2003 t/m 20 juli 2013 |
Voorganger(s) | 116, 117 |
Opvolger(s) | 66 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 66 reed van Utrecht Centraal via Kanaleneiland Zuid en Nieuwegein Plettenburg naar Nieuwegein Stadscentrum.
Dienstregeling
- Tussen Utrecht Centraal en De Bongenaar werd samen met lijn 65 een 7,5-minutendienst buiten de vakanties en een tienminutendienst in de vakanties geboden.
Route
Halte | ||
Utrecht, CS/Busstation Zuid | ||
Utrecht, Balijelaan | ||
Utrecht, Europalaan | ||
Utrecht, P+R Westraven | ||
Nieuwegein, Remiseweg | ||
Nieuwegein, Huis de Geer | ||
Nieuwegein, Noorderveld | ||
Nieuwegein, Buys Ballotbaan | ||
Nieuwegein, Fahrenheitbaan | ||
Nieuwegein, Wattbaan | ||
Nieuwegein, Oosterlichtcollege | ||
Nieuwegein, De Bongenaar | ||
Nieuwegein, Marconi | ||
Nieuwegein, Merwesteintunnel | ||
Nieuwegein, Binnenwal | ||
Nieuwegein, Stadshuis | ||
Nieuwegein, Stadscentrum |
Zie ook
Geschiedenis
Op 14 december 2003 ging het lijnennet in Nieuwegein/Vianen op de schop. De nieuwe lijn 66 nam trajectdelen van lijn 116 en 117 over en ging op maandag t/m vrijdag overdag 2x/uur rijden. Met ingang van 21 juli 2013 werd het eindpunt bij Utrecht Centraal verplaatst van Busstation Zuid naar Busstation West (aan de Jaarbeurszijde). Hierbij kwam halte Balijelaan te vervallen en werd de nieuwe halte Lanslaan toegevoegd.