Lijn 123 Utrecht Centraal Station - Hilversum Winkelcentrum Kerkelanden
Voormalige buslijn 123 | |
Vervoerder(s) | Midnet (1994 - 1999), Connexxion (1999 - 2001) |
Regio's | Midden-Utrecht, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Dorpsbus |
Materieel | Optare Starrider, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 29 mei 1994 t/m 9 juni 2001 |
Voorganger(s) | 32 |
Opvolger(s) | 122, 123 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 123 reed van Utrecht via Westbroek, Oud Maarsseveen, Tienhoven, Breukeleveen, Muyeveld en Nieuw Loosdrecht naar Hilversum.
Route
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
Utrecht, Vredenburg | ||
Utrecht, Sint Jacobsstraat | ||
Utrecht, Oudenoord | ||
Utrecht, David van Mollemstraat | ||
Utrecht, Draaiweg | ||
Utrecht, Willem Dreeslaan | ||
Utrecht, Zamenhofdreef | ||
Utrecht, Carnegiedreef | ||
Utrecht, Sint Maartendreef | ||
Utrecht, Klopvaart | ||
Utrecht, Daelwijck | ||
Utrecht, Fort De Gagel | ||
Utrecht, Westerbroeksebinnenweg | ||
Westbroek, Kooidijk | ||
Westbroek, Prinses Christinastraat | ||
Westbroek, Ned. Hervormde Kerk | ||
Westbroek, Gereformeerde Kerk | ||
Westbroek, Kerkdijk 93 | ||
Westbroek, Kerkdijk 137 | ||
Westbroek, Nedereindsevaart | ||
Oud Maarsseveen, Maarsseveensevaart | ||
Oud Maarsseveen, Looydijk | ||
Tienhoven, Ds. Ulferslaan | ||
Tienhoven, Gereformeerde Kerk | ||
Tienhoven, Ned. Hervormde Kerk | ||
Tienhoven, Groene Kruis | ||
Muyeveld, Watersport | ||
Muyeveld, Hoxwier | ||
Muyeveld, De Valk | ||
Muyeveld, Muyeveld | ||
Muyeveld, Lamme | ||
Oud Loosdrecht, Het Witte Huis | ||
Oud Loosdrecht, Boomhoek | ||
Oud Loosdrecht, Tennisbaan | ||
Oud Loosdrecht, Draaipunt | ||
Oud Loosdrecht, Ned. Hervormde Kerk | ||
Nieuw Loosdrecht, Wendt | ||
Nieuw Loosdrecht, Nieuw Loosdrechtsedijk | ||
Nieuw Loosdrecht, Schakel | ||
Nieuw Loosdrecht, Jol | ||
Nieuw Loosdrecht, Van Mijndenlaan | ||
Nieuw Loosdrecht, Berkenlaan | ||
Nieuw Loosdrecht, Lindelaan | ||
Nieuw Loosdrecht, Laan van Eikenrode | ||
Nieuw Loosdrecht, Sint Annepad | ||
Nieuw Loosdrecht, Oude Molenmeent | ||
Hilversum, Slangenweg | ||
Hilversum, Kapittelweg | ||
Hilversum, Winkelcentrum Kerkelanden |
Geschiedenis
Op 29 mei 1994 fuseerden de Verenigde Autobus Diensten (VAD) en Centraal Nederland tot het nieuwe Midnet. Het vervoergebied strekte zich uit van Zwolle tot het westen van Utrecht en van Flevoland-Noordwest tot aan Arnhem. Om te voorkomen dat binnen in één gebied dubbele lijnnummers reden, kregen veel lijnen andere nummers. De oude lijn 32 kreeg toen het nieuwe lijnnummer 123, als verwijzing naar vroeger. De route en dienstregeling wijzigden verder niet.
Op 10 juni 2001 werd het tussen Vreeland en Loenen (tesamen met de lijnen 122 en 130) opgenomen in een nieuwe lijn 122 tussen Weesp, Loenen en Utrecht.