Lijn 836 Ouddorp De Kreek - Rotterdam Centraal Station
Voormalige nachtbuslijn 836 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee (2008-2015) |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 1 januari 2008 t/m 24 januari 2015 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | geen |
Frequenties
| |
Zaterdagnacht | 1x/nacht per richting |
De lijn reed in de nacht na de genoemde dag(en) |
---|
Lijn 836 rijdt van Ouddorp, via Goedereede, Stellendam, Dirksland, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge en Oude Tonge naar Rotterdam.
Van Rotterdam naar Middelharnis mogen de passagiers tot en met Oude Tonge instappen, daarna mogen ze slechts uitstappen.
Route
Halte | ||
↓ | Ouddorp, Discotheek de Kreek | |
Goedereede, Vissersweg | ||
↓ | Stellendam, Busstation | |
Stellendam, Dorp | ||
Melissant, Tunneltje | ||
Dirksland, Staakweg | ||
↓ | Dirksland, Ziekenhuis | |
Dirksland, Schelpenpad | ||
Sommelsdijk, Krakeelstraat | ||
Middelharnis, Centrum | ||
Middelharnis, Gemeentehuis | ||
Sommelsdijk, De Sameritaan | ||
Sommelsdijk, Dorpsweg | ||
Nieuwe-Tonge, Provinciale Weg N215 | ||
Oude-Tonge, Busstation | ||
Oude-Tonge, Stationsweg | ||
Achthuizen, N59/Schaapsweg | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
↑ | Rotterdam, Beurs | |
Rotterdam, Centraal Station |
Geschiedenis
Op 1 januari 2008 ging de concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee over naar Arriva, die het in de zomer van 2007 gewonnen had op basis van uitbreiding van de dienstregeling en inzet van nachtbussen.
Onder het lijnnummer 836 gingen in de nacht van zaterdag op zondag twee ritten van Ouddorp naar Rotterdam en terug rijden.
Op 4 januari 2009 verviel één rit in de richting van Ouddorp en werd de eerste terugrit ingekort tot Sommelsdijk. Ook verviel de route door het dorpje Nieuwe-Tonge, de halte Provincialeweg/N215 vormde daar het alternatief.
Vervolgens werd de eerste rit vanuit Rotterdam per 9 juli 2011 ingekort tot Middelharnis en op 6 september 2014 verviel één van de ritten uit Rotterdam, maar ging vanuit Ouddorp een nieuwe rit naar Oude-Tonge rijden.
Op 25 januari 2015 werd Discotheek 'De Kreek' gesloten. Dientengevolge werd deze speciale nachtlijn opgeheven.
Voormalige route(s)
Voormalige route tot 2012
Vroeger (in ieder geval niet eerder dan juli 2012) reed de lijn volgens onderstaande route:
Halte | ||
Ouddorp, Bernhardweg | ||
Ouddorp, Discotheek De Kreek | ||
Ouddorp, Hoge Pad | ||
Ouddorp, Station | ||
Goedereede, Vissersweg | ||
Stellendam, Busstation | ||
Stellendam, Dorp | ||
Melissant, Tunneltje | ||
Dirksland, Staakweg | ||
Dirksland, Ziekenhuis | ||
Dirksland, Schelpenpad | ||
Sommelsdijk, Krakeelstraat | ||
Middelharnis, Centrum | ||
Middelharnis, Gemeentehuis | ||
Sommelsdijk, De Sameritaan | ||
Sommelsdijk, Dorpsweg | ||
Nieuwe-Tonge, Provincialeweg N215 | ||
Oude-Tonge, Busstation | ||
Oude-Tonge, Stationsweg | ||
Achthuizen, Schaapsweg/N59 | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
↓ | Rotterdam, Beurs | |
↑ | Rotterdam, Centraal Station | |
Rotterdam, Weena |