Lijn 16 Köln Niehl Sebastianstraße - Bonn Bad Godesberg Stadthalle
Metrolijn 16 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | KVB, SWB |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Metro |
Lijnlogo | |
Materieel | Flexity Swift |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Dal | 3-6x/uur |
Avond (werkdagen) | 2-6x/uur |
Avond (weekend) | 2-4x/uur |
Nacht | 0-4x/uur (vr-za) |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 16 rijdt van Köln Niehl via Köln Hauptbahnhof, Köln Altstadt Süd, Köln Rodenkirchen, Köln Sürth, Wesseling Stadtmitte, Bornheim Hersel, Bonn Tannenbusch en Bonn Hauptbahnhof naar Bonn Bad Godesberg.
Dienstregeling
- In de daluren wordt 6x/uur gereden tussen Niehl Sebastianstraße en Sürth Bahnhof. De rest van het traject wordt 3x/uur bediend.
- Op zaterdag vanaf circa 10:00 wordt tussen Niehl Sebastianstraße en Wesseling en tussen Buschdorf en Bad Godesberg Stadthalle 4x/uur gereden. De rest van het traject wordt 2x/uur bediend. Voor 10:00 uur wordt ook tussen Sürth Bahnhof en Wesseling en tussen Buschdorf en Bad Godesberg Stadthalle 2x/uur gereden.
- Op zondag wordt tot circa 9:00 over het gehele traject 2x/uur gereden en 2x/uur tussen het Reichenspergerplatz en de Ubierring. Daarna gaat de frequentie tussen Niehl Sebastianstraße en Sürth Bahnhof en tussen Buschdorf en Bad Godesberg Stadthalle omhoog naar 4x/uur.
- Doordeweeks wordt tot circa 21:00 uur minstens 4x/uur de gehele route gereden. Daarna wordt de dienstregeling afgebouwd naar 4x/uur tussen Niehl Sebastianstraße en Wesseling en tussen Buschdorf en Bad Godesberg Stadthalle en 2x/uur tussen Wesseling en Buschdorf.
- In de nacht wordt 2x/uur gereden tussen Niehl Sebastianstraße en Wesseling en 2x/uur tussen het Reichenspergerplatz en de Ubierring. Bij het Reichenspergerplatz zijn de ritten gekoppeld aan lijn 18.
- Op het traject binnen Bonn wordt incombinatie met lijn 63 een verhoogde frequentie aangeboden.
Route
Geschiedenis
Op 28 augustus 2019 werd de frequentie tussen Wesseling en Bonn gedurende de spitsuren verhoogd van 3x/uur naar 6x/uur. Tevens werd 's avonds laat de frequentie tussen Wesseling en Bonn verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.
Op 15 december 2019 werd in het weekend en gedurende de avonduren na circa 20:30 2x/uur een rit tussen Tannenbusch Mitte en Bad Godesberg Stadthalle overgenomen van lijn 63. Deze ritten gingen voortaan ook tussen Tannenbusch Mitte en Buschdorf rijden. Op lijn 63 vervielen hierdoor alle ritten in de late avonduren en op zondag de gehele dag.
- Verouderde buitenlandse lijnen
- Buitenlandse lijn 16
- Buitenlandse metrolijnen
- Buitenlandse nachtmetro
- Verkeersverbond VRS
- Lijn in Duitsland
- Plaats Köln
- Köln Niehl Sebastianstraße
- Köln Amsterdamer Straße/Gürtel
- Köln Reichenspergerplatz
- Köln Ebertplatz
- Station Köln Hbf
- Köln Appellhofplatz
- Köln Neumarkt
- Köln Poststraße
- Köln Barbarossaplatz
- Köln Chlodwigplatz
- Köln Ubierring
- Köln Bayenthalgürtel
- Köln Heinrich Lübke Ufer
- Köln Rodenkirchen
- Köln Sürth
- Köln Godorf
- Plaats Wesseling
- Wesseling Nord
- Wesseling Stadtbahn
- Bornheim Urfeld
- Plaats Bornheim
- Bornheim Hersel
- Plaats Bonn
- Bonn Buschdorf
- Bonn Tannenbusch Mitte
- Bonn Tannenbusch Süd
- Bonn Propsthof Nord
- Station Bonn Hbf
- Bonn Heussallee/Museumsmeile
- Bonn Olof Palme Allee
- Bonn Hochkreuz/Deutsches Museum Bonn
- Bonn Wurzerstraße
- Station Bonn-Bad Godesberg
- Bonn Bad Godesberg Stadthalle