Lijn 166 's-Hertogenbosch NS - Raamsdonksveer Busstation
Voormalige buslijn 166 | |
Vervoerder(s) | BBA |
Regio's | Midden-Brabant, West-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 27 mei 1990 t/m 23 mei 1998 |
Voorganger(s) | 166 |
Opvolger(s) | 166, 167 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/avond |
Koopavond | 2x/avond |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur (ook 's-avonds) |
Lijn 166 reed van 's-Hertogenbosch via Hedel, Ammerzoden, Well, Aalburg, Genderen, Eethen, Meeuwen, Dussen en Hank naar Raamsdonksveer.
In de middagspits werd 2x/uur tussen 's-Hertogenbosch en Aalburg gereden. Op zaterdag werd 1x/uur tussen 's-Hertogenbosch en Well gereden en 1x/uur tussen Aalburg en Raamsdonksveer. Vanaf 2 mei 1993 werd het traject tussen Aalburg en Raamsdonksveer uitgevoerd als belbus en werd op 1 mei 1994 ingekort tot Wijk en Aalburg - Dussen.
Alleen de eerste rit van Dussen reed t/m 1 mei 1993 door tot 's-Hertogenbosch.
Op zondag werd alleen tussen 's-Hertogenbosch en Well gereden.
Route
De routestrip is onvolledig. De cursieve haltenamen zijn gebaseerd op een plattegrond. Als naam is de huidige haltenaam gebruikt, maar dit hoeft niet correct te zijn.
Halte | ||
's-Hertogenbosch, NS | ||
's-Hertogenbosch, Orthenseweg | ||
's-Hertogenbosch, Platinalaan | ||
Hedel, Blankenstein | ||
Ammerzoden, Ammerstraat | ||
Well, Dorpstraat | ||
Wijk en Aalburg, Langestraat | ||
Wijk en Aalburg, Kromme Nol | ||
Genderen, Kelderstraat | ||
Eethen, Provincialeweg | ||
Meeuwen, Dorpsstraat | ||
Dussen, Vrijheidsplein | ||
Hank, Beatrixstraat | ||
Raamsdonksveer, Keizersveer | ||
Raamsdonksveer, ? | ||
Raamsdonksveer, Maasdijk | ||
Raamsdonksveer, ? | ||
Raamsdonksveer, Breetweerlaan | ||
Raamsdonksveer, Hooipolder | ||
Raamsdonksveer, Busstation |
Geschiedenis
- Op 27 mei 1990 werd de route op weekdagen verlengd van Well naar Raamsdonksveer.
- Op 2 juni 1991 werden op zondag de laatste avondrit in beide richtingen geschrapt.
- Op 6 september 1992 werd de halte "Rust Wat" hernoemd naar Dorpsstraat.
- Op 2 mei 1993 vervielen de extra ritten (van 13.30 t/m 15.30} tussen 's-Hertogenbosch en Aalburg. De extra ritten in de middagspits vervielen in de vakantieperioden. Op zaterdag werden de ritten tussen Aalburg en Raamsdonksveer uitgevoerd door Taxibedrijf Ribbers als belbus. Hierbij werd de frequentie van Raamsdonksveer naar Dussen tot 2x/uur verhoogd voor een aansluiting op lijn 128 naar Sleeuwijk.
- Op 1 mei 1994 werd de plaats Aalburg hernoemd naar Wijk en Aalburg. En de halte Polstraat werd hernoemd naar Langestraat, de halte Gemeentehuis werd hernoemd naar Treurenburg. In 's-Hertogenbosch werd de halte Platinalaan toegevoegd aan de dienstregeling. Het belbustraject werd ingekort tot Wijk en Aalburg - Dussen. Op zondag verviel de laatste bus van 's-Hertogenbosch naar Well. Hierdoor werd op zondag om 20.00 gestopt met rijden.
- Op 20 augustus 1995 werd de halte Treurenburg alweer hernoemd nu naar Blankenstein. In Raamsdonksveer werd de halte Maasdijk toegevoegd aan de dienstregeling. Verder werden op schooldagen in de ochtendspits twee ritten tussen Wijk en Aalburg en 's-Hertogenbosch toegevoegd aan de dienstregeling. Een bestaande rit in de ochtendspits ging op schooldagen niet via de Platinalaan, maar via Jeroen Bosch en Pierson College rijden (verdere route onbekend).
- Wijzigingen/veranderingen in de dienstreglingen 1996/1997 en 1997/1998 zijn onbekend.
- Op 24 mei 1998 werd de lijn in tweeën geknipt. 's-Hertogenbosch - Well bleef lijn 166 en Wijk en Aalburg - Raamsdonksveer werd lijn 167. Het traject Well - Wijk en Aalburg kwam te vervallen.