Lijn 35 Steenwijk Station - Beilen Station
Buslijn 35 | |
Vervoerder(s) | Connexxion Taxi Services (CTS) |
Concessie | Publiek Vervoer Groningen-Drenthe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 8 januari 2012 |
Voorganger(s) | 235 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 35 rijdt van Steenwijk via Frederiksoord, Vledder, Wapse, Diever, Dwingeloo, Lhee en Spier naar Beilen.
Dienstregeling
- De eerste twee ritten richting Steenwijk beginnen in Dieverbrug en de laatste twee ritten vanuit Steenwijk eindigen in Dieverbrug.
Route
Halte | ||
Steenwijk, Station | ||
Frederiksoord, Beukenlaan | ||
Vledder, Vledderweg 23 | ||
Vledder, Hertenkamp | ||
Vledder, Dorpsstraat | ||
Vledder, Brink | ||
Wapse, Tolhuis | ||
Wapse, Molenweg | ||
Wapse, Nieuwland | ||
Wapse, Rollestraat | ||
Wapse, Soerte | ||
Wapse, De Kamp | ||
Diever, Doldersummerweg | ||
Diever, Hoofdstraat | ||
Diever, Brink | ||
Diever, Dingspilhuis | ||
Diever, Dieverbrug 11 | ||
Dieverbrug, Busstation | ||
Dwingeloo, Stevensweg | ||
Dwingeloo, Brinkweg | ||
Dwingeloo, Brink | ||
Dwingeloo, Nijstad | ||
Dwingeloo, Lhee 5 | ||
Lhee, Lhee 76 | ||
Lhee, Oosterseweg | ||
Lhee, Weg naar Lheebroek | ||
Lheebroek, Nationaal Park | ||
Spier, Dwingelerveld | ||
Spier, Brinkkampen | ||
Spier, Kalverkampen | ||
Spier, Moraineweg 20 | ||
Spier, Smalbroek | ||
Beilen, Terhorst | ||
Beilen, Smalbroek 14 | ||
Beilen, Gentiaan | ||
Beilen, Ereprijslaan | ||
Beilen, Station |
Geschiedenis
Op 8 januari 2012 werden ook de lijnnummers in Zuidwest-Drenthe vernummerd. Het oude lijnnummer 235 werd op die datum vernummerd naar lijn 35. Tegelijkertijd kwam het traject Beilen - Westerbork - Borger te vervallen, hier ging voortaan lijn 36 rijden. Op het traject Steenwijk - Beilen bleef de bus van maandag t/m vrijdag overdag 1x per uur in beide richtingen rijden.
Op 18 januari 2016 werd de route tussen Steenwijk en Wapse gestrekt; de lijn ging voortaan rechtstreeks naar Frederiksoord rijden. Aanvankelijk werd dit als een omleiding in de dienstregeling gezet, maar vanaf 8 mei 2016 werd deze wijziging definitief in de dienstregeling opgenomen. Als alternatief kon voor de vervallen haltes gebruik gemaakt worden van LijnBelBus 235.
Halte | ||
Steenwijk, Station | ||
Steenwijk, Kallenkoterallee | ||
Steenwijk, President Kennedystraat | ||
Steenwijk, Dr. Dreesstraat | ||
Kallenkote, Begraafplaats | ||
Kallenkote, Kievitweg | ||
Kallenkote, De Wulpen | ||
Kallenkote, Kallenkote 44 | ||
Kallenkote, Kallenkote 51 | ||
Kallenkote, Kallenkote Stuw | ||
Wapserveen, Westeinde | ||
Wapserveen, Midden 202 | ||
Wapserveen, Midden 170 | ||
Wapserveen, Schipslootweg | ||
Wapserveen, Wiekslag | ||
Wapserveen, Schipslootweg | ||
Wapserveen, Midden 170 | ||
Wapserveen, Midden 202 | ||
Frederiksoord, Beukenlaan |
Vanaf 10 december 2017 ging de eerste rit vanuit Beilen voortaan pas beginnen in Dieverbrug, waarmee het eerste vertrek vanuit Beilen pas rond 08:00 wordt. Hierdoor kon wel een latere rit van Steenwijk naar Dieverbrug toegevoegd worden.
Op 8 april 2018 werd deze lijn opgenomen in de concessie Publiek Vervoer. Met deze overgang bleef de exploitatie in handen van Connexxion Taxi Services. De route en dienstregeling wijzigden met deze overgang verder niet.