Lijn 40 Leiderdorp Rietschans - Noordwijk Picképlein
Voormalige buslijn 40 | |
Vervoerder(s) | NZH (... - 1994), ZWN (1994 - ...) |
Regio | Duin- en Bollenstreek/Leiden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 31 mei 1997 |
Opvolger(s) | 40 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 40 reed van Leiderdorp via Leiden, Oegstgeest en Rijnsburg naar Noordwijk.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Leiderdorp, Rijnland Ziekenhuis | ||
Leiderdorp, Winkelhof | ||
Leiderdorp, Rietschans | ||
Leiderdorp, H. Haassestraat | ||
Leiderdorp, Vronkenlaan | ||
Leiden, Leiderdorpsebrug | ||
Leiden, Station Lammenschans | ||
Leiden, Korevaarstraat | ||
Leiden, Breestraat | ||
Leiden, Station | ||
Oegstgeest, Leidsebuurt | ||
Rijnsburg, Frederiksoord | ||
Rijnsburg, Brouwerstraat | ||
Noordwijk, Boekerslootlaan | ||
Noordwijk, Van de Mortelstraat | ||
Noordwijk, Duinpark | ||
Noordwijk, Vuurtorenplein | ||
Noordwijk, Picképlein |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de NZH.
In de dienstregeling 1990/1991 werd inmiddels in de spitsrichting tussen station Leiden en Noordwijk 4x/uur gereden. In de (late) avonduren en op zondag reed de bus niet verder dan station Leiden.
In de dienstregeling 1996/1997 reed de bus in de (late) avonduren en de vroege zaterdag- en zondagochtend vanaf de Vronkenlaan naar het Rijnland Ziekenhuis via de route van lijn 42, in combinatie met elkaar werd nog steeds elk half uur gereden. Op zondag tussen 10:55 en 20:00 werd nog steeds niet verder gereden dan station Leiden Centraal.
Op 1 juni 1997 werd het eindpunt in Leiderdorp verlegd van de Rietschans naar de nieuwe woonwijk Leyhof, reizigers voor de H. Haassestraat en Rietschans konden nog wel gebruik maken van de gelijknamige halte op de Vronkenlaan. In de dienstregeling en route tussen Noordwijk en Leiden vonden (vrijwel) geen wijzigingen plaats