Lijn 10 Arnhem, Centraal Station - Schuytgraaf
Buslijn 10 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | - |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 10 is een buslijn in Arnhem die gaat van het Centrale Station via Elderveld en station Arnhem Zuid naar de nieuwbouwwijk Schuytgraaf. Het is de bedoeling dat als er bovenleiding voor de trolleybus er is, dat deze lijn samengevoegd gaat worden met lijn 5. Lijn 10 kent te Schuytgraaf een route via het noordelijk en een route via het zuidelijk deel van de wijk. Deze routes worden om en om gereden.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Rijnstraat | ||
Arnhem, de Praets | ||
Arnhem, Bandijk | ||
Arnhem, Fonteinkruidstraat | ||
Arnhem, Elderveld / Hagemanswei | ||
Arnhem, Bussumstraat | ||
Arnhem, Winkelcentrum Elderhof | ||
Arnhem, Hillegomweg | ||
Arnhem, Hollandweg | ||
Arnhem, Burg. Matsersingel | ||
Arnhem, Station Arnhem Zuid | ||
Arnhem, Schuytgraaf | ||
Arnhem, Germanenveld | ||
Arnhem, Voedsterwaard | ||
Arnhem, Luchtvaart (Noordelijke route) | ||
Arnhem, Centraalspoor (Noordelijke route) | ||
Arnhem, De Zeis (Noordelijke route) | ||
Arnhem, Koningskers |
Geschiedenis lijn 10
Lijn 10 rijdt sinds dienstregeling 2008 vanaf station Arnhem via station Arnhem Zuid naar de Schuytgraaf. Destijds werd alleen in de spitsen, 's avonds en op zondag gereden. Één jaar later is de bus de gehele dag door gaan rijden; afhankelijk van het tijdstip op de dag werd op de heenweg de noordelijke- en op de terugweg de zuidelijke route gereden of andersom. Met ingang van dienstregeling 2010 werd de frequentie de gehele week door verdubbeld; nu reed de helft van de ritten de noordelijke- en de andere helft de zuidelijke route.