Lijn 126 Alkmaar Station - De Rijp Wollandje
Voormalige buslijn 126 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord (2008-2016) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 14 december 2008 t/m 12 december 2009 |
Voorganger(s) | 123 |
Opvolger(s) | 626 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 126 reed van Alkmaar via Schermer, Stompetoren, Schermerhorn, Grootschermer en Graft naar De Rijp.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Alkmaar, Oudorperdijkje | ||
Alkmaar, Rijnstraat | ||
Alkmaar, Nieuwe Schermerweg | ||
Alkmaar, P+R Saturnusstraat | ||
Alkmaar, Omval | ||
Schermer, Drie Koningshoofden | ||
Schermer, Janssen | ||
Schermer, Wittenburg | ||
Stompetoren, Dorp | ||
Stompetoren, Menningweerweg | ||
Stompetoren, Witte Brug | ||
Schermerhorn, IJzeren Brug | ||
Schermerhorn, Hondenweg | ||
Schermerhorn, Schermerdijk | ||
Grootschermer, Noordeinde | ||
Grootschermer, Aanplakbord | ||
Grootschermer, Gemeentehuis | ||
Grootschermer, Voetpad Urk | ||
Graft, Noordeindermeer | ||
Graft, Noordeinde | ||
Graft, Globdijk | ||
Graft, Gemeentehuis | ||
Graft, Dorpsstraat | ||
De Rijp, Mieuwijdt | ||
De Rijp, Wollandje |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd de oude lijn 123 ingekort tot De Rijp en ging hier bovendien de hele week rijden. Het traject tussen De Rijp en Schermerhorn (en verder naar Alkmaar) werd overgenomen door de nieuwe lijn 126 die hier slechts van maandag t/m vrijdag overdag ging rijden.
Vanwege de geringe bezetting vervielen alle ritten met ingang van 13 december 2009. Onder het nieuwe lijnnummer 626 bleven in de ochtendspits bleven nog drie ritten van De Rijp naar Alkmaar rijden en in de middagspits drie ritten van Alkmaar naar De Rijp. Tussen De Rijp en Alkmaar vormde ook lijn 123 nog een goed alternatief.