Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Wijchen Randweg Noord
Voormalige buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | Hermes, Connexxion |
Concessies | KAN Noord, KAN Zuid |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 2000 t/m 4 januari 2003 |
Voorganger(s) | 3, 33 |
Opvolger(s) | 33, 53 |
Frequenties
| |
Spits | 2-6x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 33 was een bus die vanaf station Arnhem via Huissen, Bemmel en Nijmegen via Wijchen Zuid naar Wijchen ging.
Lijn 33 tweemaal per uur, op zondag en de avonduren eenmaal per uur. Tussen Arnhem en Huissen reden extra ritten op werkdagen. Op zondag reed lijn 33 een lus door Wijchen Noord en verving daar lijn 32.
Route
Op maandag en zaterdag reed lijn 33 tot 20:00 niet via de Burchtstraat maar via de Oranjesingel vanwege de markt. In de ochtendspits vertrok in ieder geval in de dienstregeling 2000/2001 één rit uit Bergharen. Op zondagen nam lijn 33 een deel van de route van lijn 32 over in Wijchen. Op 6 januari 2002 was deze rit inmiddels vervallen. Één rit richting Wijchen eindigde ’s ochtends op het station van Wijchen. De eerste twee ritten richting Arnhem reden tussen Huissen en Arnhem als snelbus en stopten onder andere niet bij het Velperplein. Tussen het centraal station van Arnhem en de halte Huissen, Valom reden in de spits in de drukste richting zes bussen per uur. Op dit traject werd op die momenten elke 7,5 minuten gereden samen met lijn 32. Vanaf 6 januari 2002 werd in Arnhem gestopt bij alle haltes aan de Huissensestraat; voor die tijd werden de haltes De Groene Weide en Visserslaan overgeslagen.
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein V&D richting Wijchen | ||
Arnhem, Velperplein / Musis Sacrum richting Arnhem | ||
Arnhem, Schouwburg | ||
Arnhem, Airborneplein | ||
Arnhem, De Monchyplein Oost | ||
Arnhem, De Groene Weide (vanaf 6-1-2002) | ||
Arnhem, Visserslaan | ||
Arnhem, Biezenlaan | ||
Huissen, Grevenveld | ||
Huissen, Nielant | ||
Huissen, Heirweg | ||
Huissen, Loostraat | ||
Huissen, Rabobank | ||
Huissen, Stadswal | ||
Huissen, ‘t Binnenveld | ||
Huissen, Valom | ||
Huissen, Willemsen | ||
Angeren, Geldersch Oord | ||
Angeren, Kamervoort | ||
Angeren, Borgers | ||
Angeren, Transformator | ||
Angeren, Sterrenberg | ||
Angeren, Boerenhoek | ||
Doornenburg, Stenen Palen | ||
Doornenburg, de Linge | ||
Doornenburg, Krakkedel | ||
Doornenburg, de Woerd | ||
Doornenburg, Rijnstraat | ||
Doornenburg, van Kol | ||
Doornenburg, Blauwe Hoek | ||
Gendt, Molenweg | ||
Gendt, Oliehorst | ||
Gendt, Kapel | ||
Gendt, Dorpsstraat | ||
Gendt, Julianaplein | ||
Gendt, De Klok | ||
Gendt, Gemeentehuis | ||
Gendt, Kommerdijk | ||
Gendt, Kruisstraat | ||
Gendt, Industrieterrein | ||
Haalderen, Groenestraat | ||
Haalderen, De Kolk | ||
Haalderen, Kerk | ||
Haalderen, Peperkamp | ||
Haalderen, Bouwcommissie | ||
Bemmel, Papenstraat | ||
Bemmel, Connexxion | ||
Bemmel, De Zicht | ||
Bemmel, Gersthof | ||
Bemmel, De Plak | ||
Bemmel, Winkelcentrum | ||
Bemmel, Gemeentehuis / Dorpsstraat | ||
Bemmel, De Roos | ||
Bemmel, Korte Weg | ||
Bemmel, De Pas | ||
Doornik, Meuleman | ||
Doornik, Zandsepad | ||
Doornik, Laan Doornik | ||
Doornik, Meeuwsen | ||
Lent, Waterleiding | ||
Lent, Boonekamp | ||
Lent, Lentseveld | ||
Lent, Lentselus | ||
Lent, ’t Witte Huis richting Arnhem | ||
Nijmegen, Centrum | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Stijn Buysstraat | ||
Nijmegen, Dr. J. Berendsstraat | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Sint Annamolen | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Tandheelkunde | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Slotem. De Bruineweg | ||
Nijmegen, Mollenhutseweg | ||
Nijmegen, Krekelstraat | ||
Nijmegen, Kam. Onnesstraat | ||
Nijmegen, Wd Jonkerbos | ||
Nijmegen, Grootstalselaan | ||
Nijmegen, Groenschool | ||
Nijmegen, Canisius Wilhelmina Ziekenhuis | ||
Nijmegen, Jan Massinkhal | ||
Nijmegen, Winkelsteeg | ||
Nijmegen, Steve Bikoplein | ||
Nijmegen, Brabantse Poort | ||
Alverna, NUON | ||
Alverna, Teersdijk | ||
Alverna, Eromes | ||
Wijchen, Industriepark | ||
Wijchen, Nieuweweg | ||
Wijchen, Kasteellaan | ||
Wijchen, Station | ||
Wijchen, Evarduskerk | ||
Wijchen, Valendries | ||
Wijchen, Ringlaan | ||
Wijchen, Scholengemeenschap | ||
Wijchen, Kerkeveld | ||
Wijchen, De Ververt | ||
Wijchen, Zuiderpoort | ||
Wijchen, Huissteden | ||
Wijchen, Diepvoorde | ||
Wijchen, Centrum | ||
Wijchen, Aalsburg | ||
Wijchen, Stationslaan | ||
Wijchen, Klapstraat | ||
Wijchen, Heilige Stoel 48/38 | ||
Wijchen, Heilige Stoel 38 | ||
Wijchen, Homberg | ||
Wijchen, Kraijenberg 86 | ||
Wijchen, Kraijenberg 79 | ||
Wijchen, Randweg Noord | ||
Wijchen, Stationslaan | ||
Wijchen, Randweg Noord | ||
Hernen, Café de Toekomst | ||
Hernen, Michelbrink | ||
Bergharen, de Tolbrug | ||
Bergharen, Dorpsstraat één rit richting Arnhem |
Omleiding tijdens werkzaamheden Burchtstraat 20 augustus 2000 t/m 31 mei 2001
Halte | ||
Lent, Lentselus | ||
Lent, ’t Witte Huis | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Kelfkensbos | ||
Nijmegen, Waalkade | ||
Nijmegen, Parkweg | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Geschiedenis
Het trajectdeel Nijmegen - Wijchen werd op 28 mei 2000 overgenomen van lijn 3 tussen Nijmegen en Wijchen. Tot die datum reed lijn 33 van Arnhem naar Nijmegen. In Nijmegen verviel de halte Archipelstraat. De halte Dr. J. Berendsstraat werd in beide richtingen bediend. Vanaf 20 augustus 2000 werd de halte Borgers in Angeren alleen nog richting Arnhem aangedaan. De halte Lent, Waterleiding wijzigde in 't Buske. In Nijmegen werd tot 1 juni 2001 een omleiding via de Waalkade gereden wegens grootschalige werkzaamheden aan de Burchtstraat.
Op 5 januari 2003 werd het traject Nijmegen - Wijchen weer afgesplitst en overgenomen door de nieuwe lijn 53 tussen Nijmegen en Wijchen.
Het deel van lijn 33 tussen Arnhem en Nijmegen bleef vanaf 5 januari 2003 onder z’n eigen lijnnummer rijden.
Onder lijnnummer 33 reed ook nog een nachtbus tussen Arnhem en Bemmel.