Lijn 80 Almelo Centrumplein - Hoogeveen Station NS
Voormalige buslijn 80 | |
Vervoerder(s) | DVM, TET, Oostnet, VEONN, Arriva, Connexxion |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | al het streekmateriaal wat bij deze vervoerders in gebruik was kwam op deze lijn voor. |
Periode | 1983 t/m september 2005 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 80 reed van Almelo via Vriezenveen, Westerhaar, Sibculo, Kloosterhaar, Bergentheim, Hardenberg, Heemse, Lutten, Slagharen, Kerkenveld en Hollandscheveld naar Hoogeveen.
Van maandag t/m vrijdag gold een basisuurdienst over het hele traject, in de spitsuren werd dit versterkt tot een halfuurdienst op deeltrajecten. In de avonduren en het weekend gold een twee-uurdienst over het hele traject. 's Avonds reed één extra late rit in beide richtingen als belbus tussen Hoogeveen en Hardenberg.
Route
Halte | ||
Almelo, Centrumplein | ||
Almelo, Centraal | ||
Almelo, Brandweerkazerne | ||
Almelo, Tijhofslaan | ||
Almelo, Brugstraat | ||
Almelo, Vriezebrug | ||
Almelo, Buurstede | ||
Almelo, De Klokkenbelt | ||
Almelo, Elsboerlaan | ||
Almelo, Meulenbeldlaan | ||
Almelo, Huize Alexandra | ||
Almelo, Het Meulenbelt | ||
Vriezenveen, Oostermaatweg | ||
Vriezenveen, Zuideinde | ||
Vriezenveen, Zuivelfabriek | ||
Vriezenveen, Platanenplein | ||
Vriezenveen, 't Midden | ||
Westerhaar, Westerveenweg | ||
Westerhaar, Dalweg | ||
Westerhaar, Sluiskade | ||
Westerhaar, De Klaampe | ||
Westerhaar, Leidijk | ||
Westerhaar, Busstation | ||
Westerhaar, Wollegrasstraat | ||
Westerhaar, Schapenweg | ||
Sibculo, Meijersboerweg | ||
Sibculo, Driesprong | ||
Sibculo, Bergweg | ||
Kloosterhaar, Schoolstraat | ||
Kloosterhaar, Viersprong | ||
Kloosterhaar, Oude Vaart | ||
Kloosterhaar, Post | ||
Kloosterhaar, Horstra | ||
Bergentheim, Pannemansbos | ||
Bergentheim, Café Veenlust | ||
Bergentheim, Kanaalbrug | ||
Bergentheim, Gereformeerde Kerk | ||
Bergentheim, Kanaalbrug | ||
Bergentheim, Café Veenlust | ||
Bergentheim, Bruchterbeekweg | ||
Hardenberg, De Nieuwe Haven | ||
Hardenberg, Handelsstraat | ||
Hardenberg, De Kruzeborg | ||
Hardenberg, Wavin | ||
Hardenberg, Ziekenhuis | ||
Hardenberg, Station | ||
Hardenberg, Waterinkschool | ||
Hardenberg, Sportlaan | ||
Hardenberg, Markt | ||
Hardenberg, Europaweg | ||
Hardenberg, Rheezerweg | ||
Hardenberg, Clara Feyoenaheem | ||
Hardenberg, Meteoorlaan | ||
Hardenberg, Clara Feyoenaheem | ||
Hardenberg, Rheezerweg | ||
Heemserveen, Haarmolen | ||
Heemserveen, Kroondijk | ||
Heemserveen, Rheezerveenseweg | ||
Heemserveen, Middenweg | ||
Heemserveen, Roelofsmulderweg | ||
Heemserveen, Elfde Wijk | ||
Lutten, Viaduct | ||
Lutten, Centrum | ||
Slagharen, Ponypark | ||
Slagharen, Centrum | ||
Slagharen, Vergouwlaan | ||
Slagharen, Witmanweg | ||
Slagharen, Herenstraat 108 | ||
Slagharen, Schuineslootweg | ||
Kerkenveld, Hoogeveenseweg 11 | ||
Kerkenveld, Braambergerweg | ||
Kerkenveld, Hoogeveenseweg 33 | ||
Kerkenveld, Riegshoogtendijk 3 | ||
Kerkenveld, Ritmeesterweg | ||
Kerkenveld, Gedempte Wijde wijk | ||
Kerkenveld, Riegshoogtendijk 194 | ||
Zuideropgaande, Schooldijkje | ||
Zuideropgaande, Carstensdijk | ||
Zuideropgaande, Riegshoogtendijk/Wintersdijkje | ||
Hollandscheveld, Riegshoogtendijk/Veldrust | ||
Hollandscheveld, 't Hoekje | ||
Hollandscheveld, Opgaande 71 | ||
Hollandscheveld, Opgaande 23 | ||
Hoogeveen, Mr. Cramerweg/Buizerdstraat | ||
Hoogeveen, Valkenlaan | ||
Hoogeveen, Wolfsbosstraat | ||
Hoogeveen, Kanaalweg | ||
Hoogeveen, Kanaalweg/Linthorst Homanstraat | ||
Hoogeveen, Grote Kerkstraat | ||
Hoogeveen, Schoolstraat/Tamboerpassage | ||
Hoogeveen, Willemskade | ||
Hoogeveen, Brinkstraat | ||
Hoogeveen, Station |
Zie ook
Geschiedenis
In 1981 reed deze lijn onder lijnnummer 32 en vertrok vanaf Almelo Autobusstation en kwam niet via het centrum, men reed via de Werf naar Vriezenveen. Er werd van maandag t/ vrijdag een uursdienst gereden tot 22.00 uur. Op zaterdag en zondag reed men een 2 uursdienst, zaterdagmiddag werd er tussen Almelo en Westerhaar elke uur gereden. Tevens was op zaterdagavond een extra late rit in beide richtingen aankomst rond 0.00 uur.
Deze lijnvoering ontstond in 1983 na omnummering van de voormalige lijn 32 die in 1981 was voortgekomen uit de koppeling van de voormalige lijnen 12 (Almelo - Hardenberg) van de TET en 32 (Hoogeveen - Hardenberg) van de DVM. Het lijnnummer werd gewijzigd, om de lijn beter aan te laten sluiten op het lijnennet van de TET.
Saillant detail is dat toen er 2 verschillende bedrijven in de provincies Overijssel en Drenthe reden de lijn doorgaand was, bij de concessiewissling in 2005, waarbij in beide provincies nog maar 1 vervoerder werkzaam was de lijn werd geknipt in Hardenberg. Lijn 80 ging voortaan rijden van Almelo naar Hardenberg en lijn 30 ging rijden tussen Hardenberg en Hoogeveen.
Kort gezegd: lijn 80 is slachtoffer geworden van de aanbestedingsdrang van de overheid.
In de VEONN Dienstregeling 1996/1997 reden er in de maanden Juli en Augustus en in de herfstvakantie extra bussen tussen Hardenberg Busstation NS en Slagharen Shetland Ponypark. 's Ochtends van 9.28 t/m 11.58 uur elk half uur. En in de Middag reden er bussen van Slagharen naar Hardenberg tussen 15.48 en 18.18 uur elke half uur. Deze ritten reden ook onder lijnnummer 80, maar gingen rechtstreeks naar hun eindbestemming.