Lijn 83 Aalst Station - Kerksken Stichelen
Voormalige buslijn 83 in België | |
Vervoerder(s) | Muylaert i.o.v. De Lijn |
Vervoerregio | Aalst |
Lijnsoort | Schoolbus |
Lijnkleur | 83 |
Materieel | Iveco Crossway LE, Van Hool newA360H |
Periode | ... t/m 5 januari 2024 |
Voorganger(s) | 276 |
Opvolger(s) | 803 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | 1x/woensdag |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 83 reed van Aalst via Nieuwerkerken, Ede en Haaltert naar Kerksken.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed één rit van Kerksken naar Aalst.
- In de middagspits reed één rit van Aalst naar Kerksken.
- Op woensdagmiddag reed één rit van Aalst naar Kerksken; in de middagspits werd dan niet gereden.
Route
Halte | ||
Aalst, Station | ||
Aalst, Oude Vismarkt | ||
Aalst, Burchtstraat | ||
Aalst, Houtmarkt | ||
Aalst, Colinetstraat | ||
Aalst, Diepestraat | ||
Aalst, Capucienen | ||
Aalst, Frans Roucelstraat | ||
Nieuwerkerken, Odisee | ||
Nieuwerkerken, Kwade Steenstraat | ||
Nieuwerkerken, Kantonstraat | ||
Nieuwerkerken, Schoolstraat | ||
Nieuwerkerken, Onze-Lieve-Vrouwkerk | ||
Nieuwerkerken, Bremtstraat | ||
Nieuwerkerken, Edixveldestraat | ||
Nieuwerkerken, Huytstraat | ||
Ede, Station | ||
Haaltert, Bosstraat | ||
Haaltert, Topmolenstraat | ||
Haaltert, Gravenkerselaar | ||
Haaltert, Ekentstraat | ||
Kerksken, Beernaardstraat | ||
Kerksken, Kerk | ||
Kerksken, Beekstraat | ||
Kerksken, Bergstraat | ||
Kerksken, Stichelen |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1994 werden ook in de daluren en op zaterdag overdag drie ritten in beide richtingen gereden.
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Deze lijn werd op die datum vernummerd naar lijn 803. Enkele haltes kwamen te vervallen. Sommige haltes kregen ook een andere naam, die beter aansluit op de huidige situatie.