Lijn 163 Buizingen Sanatorium - Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek Kerk
Voormalige buslijn 163 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Vlaams-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Iveco Crossway |
Periode | ... t/m 30 juni 2023 |
Opvolger(s) | 163 |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/dag |
Avond (weekend) | reed niet |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 163 reed van Buizingen via Halle, Breedhout, Oudenaken, Sint-Laureins-Berchem, Eilingen en Lennik naar Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek.
Dienstregeling
- Het basistraject van deze lijn was Buizingen - Elingen, dit werd van maandag t/m vrijdag en op zondag 1x per uur gereden. Soms werd ook vanuit Elingen rechtstreeks teruggereden naar Halle.
- Ten behoeve van scholieren werden diverse varianten op de hoofdroute gereden naar o.a. Pamel, Leerbeek en Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek. In hoofdzaak reden deze extra ritten van/tot Halle.
- Op zaterdag werd tussen Breedhout en Elingen slechts 1x per 2 uur gereden.
- De laatste ritten van de dag reden vanuit Buizingen tot Breedhout.
Route
Halte | ||
Buizingen, Sanatorium | ||
Buizingen, Kluisbos | ||
Halle, Dorekensveld | ||
Halle, Versailles | ||
Halle, Eizingen | ||
Sint-Rochus, Kerk | ||
Halle, Afstaphalte Station | ||
Halle, Station | ||
Halle, Park | ||
Halle, Arkenvest | ||
Halle, Afstaphalte Station | ||
Halle, Park/Suikerkaai | ||
Halle, Bergense Poort | ||
Halle, Ziekenhuislaan | ||
Halle, Ninoofse Poort | ||
Halle, Groeningenstraat | ||
Halle, Don Bosco | ||
Halle, Lampstraat | ||
Halle, Windmoleken | ||
Halle, Scheyssingenstraat | ||
Halle, Breedhout School | ||
Halle, Breedhout Kerk | ||
Halle, Crispielstraat | ||
Oudenaken, De Pelikaan | ||
Oudenaken, Weg naar Boeckhout | ||
Elingen, Hallebaan | ||
Oudenaken, Brusselstraat | ||
Oudenaken, Kerk | ||
Oudenaken, Rispen | ||
Oudenaken, Schamelbeek | ||
Oudenaken, Baasbergstraat | ||
Sint-Laureins-Berchem, Hazeveld | ||
Sint-Laureins-Berchem, Brabants Trekpaard | ||
Sint-Laureins-Berchem, Weg naar Halle | ||
Sint-Laureins-Berchem, Kerk | ||
Sint-Laureins-Berchem, Weg naar Lennik | ||
Sint-Laureins-Berchem, Hof ter Rammeken | ||
Elingen, Stoeterij | ||
Elingen, Hoefijzer | ||
Elingen, Doornstraat | ||
Elingen, Boomgaard | ||
Elingen, Kerk | ||
Elingen, Doornstraat | ||
Elingen, Brandwacht | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Hoeve De Smedt | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Luckxstraat | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Hallebaan | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Zwartenbroekstraat | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Marktplein | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Zonnestraal | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Negenbunderstraat | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Buyzingenstraat | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Bareel | ||
Gooik, Oplombeek | ||
Gooik, Wijngaardstraat | ||
Gooik, Kwakenbeek | ||
Gooik, Meintjes | ||
Leerbeek, Stelplaats | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Oude Geraardsberg | ||
Sint-Kwintens-Lennik, Pelmolenstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek, Kerk | ||
Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek, Rokkenborch | ||
Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek, Splitsing | ||
Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek, Kapelleke | ||
Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek, Molenkouter | ||
Pamel, Schoon Verbond | ||
Pamel, Den Dikke van Pamel | ||
Kattem, Profetenstraat | ||
Pamel, Stenenkruis | ||
Pamel, Zavelenberg | ||
Pamel, Ledebergplein/IMI | ||
Pamel, Kleiberg | ||
Pamel, Kerk |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 16 april 2012 de basisroute beperkt werd tot het traject Buizingen - Oudenaken; ten behoeve van scholieren en forenzen bleven de ritten nog wel verder rijden naar Onze-Lieve-Vrouwe-Lombeek en Pamel.
Op een onbekend moment werden de ritten verlengd naar Elingen, soms werd een rechtstreekse terug gereden. De extra ritten naar Pamel/Leerbeek bleven gehandhaafd. Ook werden op zondag extra ritten toegevoegd tot Breedhout.
Met ingang van 4 januari 2016 waren kleine aanpassingen aan de dienstregeling. De frequentie bleef verder gelijk.
Op 1 september 2021 kwam de halte Labbeek in Halle te vervallen.
Op 1 juli 2023 werd de volgende fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd de route in Halle beperkt tot het station en de bediening van Buizingen kwam zonder alternatief te vervallen. Tussen Halle en Elingen bleef de route verder ongewijzigd en de dienstregeling bleef op grote lijnen eveneens gelijk.