Spoorlijn Antwerpen Centraal - Hasselt
15 (Antwerpen Centraal - Hasselt) | |
---|---|
Naam | 15 (Antwerpen Centraal - Hasselt) |
Lengte | 89 km |
Geopend | 1864 - 1925 |
Huidige status | in gebruik |
Geëlektrificeerd | 1981 |
Aantal sporen | 2 |
Vervoerders | NMBS |
Spoorlijn 15 is de spoorlijn tussen Antwerpen, Herentals, Mol en Hasselt. Tussen Antwerpen en Herentals is de lijn geëlektrificeerd en tussen Antwerpen en Mol bestaat de lijn uit 2 sporen. Vanaf daar 1 spoor.
De spoorlijn wordt elk uur bediend door de sneltreinen Antwerpen - Liège/Hasselt/Turnhout en de stoptrein Antwerpen - Leuven. Doordeweeks wordt de spoorlijn ook bediend door de intercity Turnhout - Brussel en de stoptrein Antwerpen - Herentals, Herentals - Mol/Lier.
Traject
Antwerpen-Centraal | |
naar Antwerpen Oost | |
van Antwerpen Centraal (-1 & -2) | |
naar Antwerpen Oost | |
Antwerpen-Berchem | |
naar Antwerpen-Zuid | |
naar Hove / Kontich | |
Boechout | |
van Kontich | |
Lier | |
Netekanaal | |
naar Aarschot | |
Kessel | |
Nijlen | |
Snelweg A13 | |
Wolfstee | |
van Aarschot | |
Herentals | |
naar Turnhout | |
Kempisch Kanaal | |
Olen | |
R14 | |
Geel | |
Mol | |
N71 | |
Kanaal Kwaadmechelen - Dessel | |
Balen | |
Lepoldsburg | |
Beringen | |
Heusden | |
Zolder | |
van Maaseik | |
naar Diest | |
van Diest | |
Hasselt |