Lijn 020 Mönchengladbach, Rostocker Straße - Tackhütte
Buslijn 020 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | NEW MöBus |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Mönchengladbach |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro Solaris Urbino |
Rijdt sinds | 15 juli 2018 |
Voorganger(s) | 020 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/40 min |
Dal | 1x/40 min |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/40 à 60 min |
Zondag | 1x/(2) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 020 rijdt van Mönchengladbach Sasserath via Odenkirchen, Geistenbeck, Hockstein en Rheydt naar Giesenkirchen.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt tot 20:00 uur 1x/40 min gereden, daarna wordt de frequentie verlaagd naar 1x/2 uur.
- Op zaterdag wordt tot 14:00 uur 1x/40 min gereden, daarna wordt slechts 1x/uur gereden.
- Op zondag wordt tot 12:00 uur 1x/2 uur gereden, daarna wordt de frequentie verhoogd naar 1x/uur.
- Deze lijn biedt samen met lijn 022 een verdubbelde frequentie op bijna het gehele traject.
Route
Halte | ||
Mönchengladbach, Rostocker Straße | ||
Mönchengladbach, Oppelner Straße 1 | ||
Mönchengladbach, Oppelner Straße 2 | ||
Mönchengladbach, Mongshof | ||
Mönchengladbach, Sasserath | ||
Mönchengladbach, Sasserather Pfad | ||
Mönchengladbach, Talstraße | ||
Mönchengladbach, Stoltenhoffstraße | ||
Mönchengladbach, Schleestraße | ||
Mönchengladbach, Burgmühle | ||
Mönchengladbach, Odenkirchen Post | ||
Mönchengladbach, Odenkirchen Bahnhof | ||
Mönchengladbach, An den Fichten | ||
Mönchengladbach, Am Schomm | ||
Mönchengladbach, Luisental | ||
Mönchengladbach, Geistenbecker Straße | ||
Mönchengladbach, Geistenbeck Sparkasse | ||
Mönchengladbach, Reststrauch | ||
Mönchengladbach, Böningstraße | ||
Mönchengladbach, Hockstein Kirche | ||
Mönchengladbach, Sperberstraße | ||
Mönchengladbach, Am Hasenberg | ||
Mönchengladbach, Espenstraße | ||
Mönchengladbach, Eibenstraße | ||
Mönchengladbach, Eisenbahnstraße | ||
Mönchengladbach, Bäumchesweg | ||
Mönchengladbach, Schmölderpark | ||
Mönchengladbach, Feldstraße | ||
Mönchengladbach, Urftstraße | ||
Mönchengladbach, Bootstraße | ||
Mönchengladbach, Mittelstraße | ||
↓ | Mönchengladbach, Rheydt Hauptbahnhof | |
Mönchengladbach, Marienplatz | ||
↑ | Mönchengladbach, Rheydt Hauptbahnhof | |
Mönchengladbach, Reitbahnstraße | ||
Mönchengladbach, Theater | ||
Mönchengladbach, Frankfurter Straße | ||
Mönchengladbach, Keplerstraße | ||
Mönchengladbach, Römerstraße | ||
Mönchengladbach, Eickesmühle | ||
Mönchengladbach, Schule Torfbend | ||
Mönchengladbach, Am Torfbend | ||
Mönchengladbach, Brückenstraße | ||
Mönchengladbach, Bruchstraße | ||
Mönchengladbach, Altmülfort | ||
Mönchengladbach, Dohrer Straße | ||
Mönchengladbach, Römerbrunnen | ||
Mönchengladbach, Weg nach Trimpelshütte | ||
Mönchengladbach, Kruchenstraße | ||
Mönchengladbach, Trimpelshütter Straße | ||
Mönchengladbach, Friesenstraße | ||
Mönchengladbach, Am Sternenfeld | ||
Mönchengladbach, Zoppenbroicher Straße | ||
Mönchengladbach, Puffkohlen Sportplatz | ||
Mönchengladbach, Ruckes | ||
Mönchengladbach, Puttschen | ||
Mönchengladbach, Ruwerstraße | ||
Mönchengladbach, Biesel | ||
Mönchengladbach, Worringer Straße | ||
Mönchengladbach, Meerkamp Kirche | ||
Mönchengladbach, An der Siep | ||
Mönchengladbach, Tackhütte | ||
Geschiedenis
Op 15 juli 2018 werd de tweede fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. Op dat moment werd de route op drie plaatsen gewijzigd. In Sasserath werd in beide richtingen via Sasserather Pfad gereden, waardoor de lusstructuur kwam te vervallen. Het eindpunt kwam te liggen bij de Rostocker Straße. In Rheydt werd voortaan het Hauptbahnhof bediend. Om dit mogelijk te maken werd er niet langer via de haltes Gracht, Lehwaldstraße en Sankt Josef Kirche maar via de nieuwe haltes Frankfurter Straße en Reitbahnstraße. In Giesenkirchen werden voortaan ook de haltes rondom Ruckes in één richting bediend, zodat ook dit gebied kon profiteren van de verhoogd frequentie die de lijnen 020 en 022 samen aanboden.