Lijn 182 Alphen aan den Rijn Station - Leiden Centraal Station
Buslijn 182 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Zuid-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/2 uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 182 rijdt van Alphen aan den Rijn via Ter Aar, Woubrugge, Hoogmade en Leiderdorp naar Leiden.
Route
Halte | ||
Alphen aan den Rijn, Station | ||
Alphen aan den Rijn, Centrum | ||
Alphen aan den Rijn, Van Nesstraat | ||
Alphen aan den Rijn, Zoutmanstraat/Avifauna | ||
Alphen aan den Rijn, Albert Schweitzerbrug | ||
Alphen aan den Rijn, Ziekenhuis | ||
Alphen aan den Rijn, Bachsingel/Ziekenhuis | ||
Alphen aan den Rijn, Diepenbrockweg | ||
Alphen aan den Rijn, Ridderhof | ||
Alphen aan den Rijn, Saffierstraat | ||
Alphen aan den Rijn, Zegerplas | ||
Alphen aan den Rijn, Kromme Aar | ||
Alphen aan den Rijn, Zegerbrug | ||
Ter Aar, Machineweg | ||
Ter Aar, Gereformeerde Kerk | ||
Ter Aar, Aardam | ||
Ter Aar, Lijsterbeslaan | ||
Ter Aar, Aardamseweg 13 | ||
Ter Aar, Driesprong | ||
Woubrugge, Kruisweg | ||
Woubrugge, Kruisweg/Brug | ||
Woubrugge, Kerkweg | ||
Woubrugge, Begraafplaats | ||
Woubrugge, Hoogte | ||
Hoogmade, Wijde Aa | ||
Hoogmade, Zuideinde | ||
Hoogmade, Kerkstraat | ||
Hoogmade, Van Fenemalaan | ||
Hoogmade, Van Klaverweijdeweg | ||
Hoogmade, Stenenbrug | ||
Leiderdorp, Munnikenbrug | ||
Leiderdorp, Ziekenhuis | ||
Leiderdorp, Leythenrode | ||
Leiderdorp, Zwembad De Does | ||
Leiderdorp, Acacialaan | ||
Leiden, Leiderdorpsebrug | ||
Leiden, Meerburgerkade | ||
Leiden, Wilhelminabrug | ||
Leiden, Burggravenlaan | ||
Leiden, Plantage | ||
Leiden, Kraaierstraat | ||
Leiden, Korevaarstraat | ||
Leiden, Breestraat | ||
Leiden, Prinsessekade | ||
Leiden, Nieuwe Beestenmarkt | ||
Leiden, Steenstraat | ||
Leiden, Centraal Station |
Geschiedenis
Deze lijn vindt zijn oorsprong bij de ZWN, mogelijk rond 1998.
Op 30 mei 1999 fuseerden de ZWN, NZH, Oostnet en Midnet tot Connexxion. Door de geringe bezetting van lijn 149 werd de lijnvoering rondom Ter Aar aangepast. Tussen Woubrugge en Alphen aan den Rijn ging de bus voortaan via Ter Aar rijden, zodat een doorgaande lijn tussen Leiden, Ter Aar en Alphen aan den Rijn ontstond.
Van maandag tot en met zaterdag overdag werd een basisuurdienst gereden, met in de spitsrichting 1x/uur een toegevoegde rit tussen Leiden en Ter Aar. In de avonduren en op zondag werd 1x per yerr uur gereden.
De tweeuurdienst werd in de dienstregeling 2007 alleen nog op zondag gereden. Tijdens de maandag- tot en met zaterdagavond werd 1x/uur gereden.
Op 9 december 2012 werd de exploitatie overgenomen door Arriva als winnaar van de concessie Duin- en Bollenstreek/Leiden Rijnstreek/Midden-Holland.
Vanwege grootschalige werkzaamheden aan de Breestraat in Leiden, werd deze lijn gedurende de werkzaamheden omgeleid via de Pelikaanstraat.
Halte | ||
Leiden, Meerburgerkade | ||
Leiden, Wilhelminabrug | ||
Leiden, Burggravenlaan | ||
Leiden, Plantage | ||
Leiden, Kraaierstraat | ||
Leiden, Korevaarstraat | ||
Leiden, Breestraat | ||
Leiden, Prinsessekade | ||
Leiden, Nieuwe Beestenmarkt | ||
Leiden, Oosterkerkstraat | ||
Leiden, Hooigracht | ||
Leiden, Pelikaanstraat | ||
Leiden, Stadsbouwhuis | ||
Leiden, Korte Mare | ||
Leiden, Lammermarkt | ||
Leiden, Steenstraat | ||
Leiden, Centraal Station |
Op 10 december 2017 werden een aantal haltes in Alphen aan den Rijn hernoemd: Centrum Hoge Zijde werd Centrum, Eisenhowerlaan werd Ziekenhuis en Alrijne/Bachsingel werd Bachsingel/Ziekenhuis. De halte Alrijne Ziekenhuis in Leiderdorp werd hernoemd naar Ziekenhuis.