Lijn 12 Aachen Campus Melaten - Stolberg Donnerberg Höhenstraße
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 5 dec 2017 om 11:53
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 12 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | ASEAG |
Concessie | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro Mercedes-Benz Citaro G MAN Lion's City G |
Frequenties
| |
Spits | 0-3x/uur |
Spits (vakantie) | 0-2x/uur |
Dal | 0-3x/uur |
Avond | 2x/(4) uur |
Zaterdag | 0-3x/uur |
Zondag | 2x/(4) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 12 rijdt van Aachen Campus Melaten via Hörn, Aachen Bushof, Fringsgraben, Eilendorf, Geisberg, Buschmühle en Münsterbusch naar Stolberg.
Dienstregeling
- In de spits wordt 2x/uur gereden tussen Campus Melaten en Stolberg Mühlener Bahnhof met in de ochtend enkele toegevoegd ritten richting Aachen.
- Doordeweeks tot 13:00 uur en zaterdag overdag wordt 3x/uur gereden tussen Aachen Campus Melaten en Buschmühle Friedhof; er wordt 1x/uur doorgereden naar Stolberg Mühlener Bahnhof. Op zaterdag wordt niet gereden vanaf Aachen Campus Melaten, maar vanaf Hörn Kastanienweg.
- Doordeweeks tot 13:00 wordt 1x/uur gereden via Eilendorf Breitbenden.
- Doordeweeks na 13:00 wordt er 2x/uur gereden tussen Aachen Campus Melaten en Stolberg Mühlener Bahnhof. De helft van het aantal ritten rijdt dan niet via Münsterbusch Schule.
- In de avonduren en op zondag wordt er 1x/uur gereden tussen Aachen Bushof en Buschmühle Friedhof. Daarnaast wordt er tussen Aachen Bushof en Donnerberg Höhenstraße 1x/2 uur extra gereden. Tussen Hörn en het Bushof kan er dan gebruik gemaakt worden van lijn 23.
Route
Halte | ||
Aachen, Campus Melaten (Physikzentrum) | ||
Aachen, Forckenbeckstraße | ||
Aachen, Stiewistraße | ||
Aachen, Rabentalweg (Mensa Vita) | ||
Aachen, Wilfried König Straße | ||
Aachen, Maria Lipp Straße | ||
Aachen, Floriansdorf | ||
Aachen, Hörn Brücke | ||
Aachen, Hörn Kastanienweg | ||
Aachen, Hörnstieg | ||
Aachen, Seffenter Weg | ||
Aachen, Halifaxstraße | ||
Aachen, Melatener Straße | ||
Aachen, Muffet | ||
Aachen, Am Hügel | ||
Aachen, Am Weißenberg | ||
Aachen, Turmstraße | ||
Aachen, Königstraße | ||
Aachen, Karlsgraben | ||
Aachen, Annastraße (Hans Stercken Platz) | ||
Aachen, Alter Posthof | ||
Aachen, Elisenbrunnen | ||
Aachen, Bushof | ||
Aachen, Hansemannplatz | ||
Aachen, Kaiserplatz | ||
Aachen, Scheibenstraße | ||
Aachen, Josefskirche (Justizzentrum) | ||
Aachen, Elsassstraße | ||
Aachen, Kennedypark | ||
Aachen, Geschwister Scholl Gymnasium | ||
Eilendorf, Am Rott | ||
Eilendorf, Continental | ||
Eilendorf, Barbarakirche | ||
Eilendorf, Fringsgraben | ||
Eilendorf, Karlstraße | ||
Eilendorf, Kirchfeld | ||
Eilendorf, Linde | ||
Eilendorf, Breitbenden | ||
Eilendorf, Markt | ||
Eilendorf, Rheingold | ||
Eilendorf, Bayerhaus | ||
Eilendorf, Sebastianusweg | ||
Buschmühle, Friedhof | ||
Buschmühle, Buschmühle | ||
Münsterbusch, Cockerillstraße | ||
Münsterbusch, Mauerstraße/DLZ (Mauerstraße) | ||
Münsterbusch, Mauerstraße/DLZ (Prämienstraße) | ||
Münsterbusch, Schule | ||
Münsterbusch, Kreuz (Mauerstraße) | ||
Münsterbusch, Kreuz (An der Kesselschmiede) | ||
Stolberg, Zinkhütter Hof (Kesselschmiede) | ||
Stolberg, Lohrstraße | ||
Stolberg, Von Werner Straße | ||
Stolberg, Rosental | ||
Stolberg, Mühlener Bahnhof | ||
Stolberg, Salmstraße | ||
Stolberg, Mühlener Brücke | ||
Stolberg, Birkengang | ||
Stolberg, Goepelschacht | ||
Stolberg, Rosenweg | ||
Stolberg, Distelweg | ||
Stolberg, Tulpenweg | ||
Stolberg, Anemonenweg | ||
Stolberg, Donnerberg Kirche | ||
Stolberg, Am Sender | ||
Stolberg, Donnerberg Höhenstraße |
Geschiedenis
Op 14 juni 2015 werd de nieuwe Campus Boulevard in gebruik genomen, hierdoor wijzigde de route rondom Campus Melaten en werden de haltes Wilfried König Straße en Maria Lipp Straße toegevoegd aan de route. De halte Steinbachstraße verviel vanaf deze datum. Daarnaast is er een enkele extra rit gekomen die via de halte Eilendorf Breitbenden rijdt.
Op 12 juni 2016 werd de dienstregeling aangepast en gingen de ritten op zaterdag ook tussen Hörn en Elisenbrunnen rijden.