Lijn 11 Aachen Walheim Hasbach - Alsdorf Hoengen Markt
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 5 dec 2017 om 11:45
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 11 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | ASEAG |
Concessie | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Rijdt sinds | 10 december 2017 |
Voorganger(s) | 11 |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/(2) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 11 rijdt van Walheim via Nütheim, Schleckheim, Oberforstbach, Lichtenbusch, Aachen, Haaren, Würselen, Weiden, Neusen, Broicher Siedlung en Mariadorf naar Hoengen.
Dienstregeling
- Doordeweeks tussen 5:00 en 6:00 uur en tussen 21:00 en 22:00 uur wordt een paar keer naar Hoengen Cinram gereden.
- Doordeweeks overdag wordt altijd 2x/uur gereden tussen Walheim Hasbach en Mariadorf Dreieck.
- In de ochtendspits rijden ook extra toegevoegde ritten van Walheim Hasbach naar Aachen Bushof en van Hoengen Markt naar Aachen Hauptbahnhof voor een 4x/uur frequentie op dat traject.
- In de middagspits is het precies andersom, alleen dan rijden de bussen naar Hoengen Goethestraße in plaats van naar de Markt.
- In de middagspits rijdt de helft van het aantal ritten naar Hoengen via Schleckheim SCHUMAG; in de ochtendspits gebeurt dit vanuit Hoengen naar Aachen. Buiten de spitsuren wordt altijd via Kapelle gereden.
- Enkele ritten in de spits beginnen of eindigen te Hoengen Business Park.
- Op zaterdag wordt er 1x/uur gereden van Walheim Hasbach naar Mariadorf Dreieck en 1x/uur van Aachen Waldfriedhof naar Mariadorf Dreieck. Er ontstaat zo tussen Aachen Waldfriedhof naar Mariadorf Dreieck een halfuursdienst.
- Op zondag wordt er 1x/2 uur gereden van Schleckheim Kapelle naar Hoengen Markt en 1x/2 uur van Lichtenbusch naar Hoengen Markt.
- Als er in Lichtenbusch begonnen of geëindigd wordt dan maakt deze rit een rondje door Lichtenbusch.
- In de avonduren wordt er over het algemeen 1x/uur gereden tussen Schleckheim/Lichtenbusch en Hoengen Goethestraße.
- Een enkele scholierenrit doordeweeks rijdt via de halte Broich Gymnasium.
Route
Halte | ||
Walheim, Hasbach | ||
Walheim, Sperberweg | ||
Walheim, Albert Einstein Straße | ||
Walheim, Prämienstraße | ||
Walheim, Walheim | ||
Walheim, Hochhausring | ||
Walheim, Friedhof | ||
Nütheim, Nütheim | ||
Schleckheim, SCHUMAG | ||
Schleckheim, Nerscheider Weg | ||
Oberforstbach, Auf dem Bahnes | ||
Oberforstbach, Pascalstraße | ||
Oberforstbach, Gewerbegebiet | ||
Oberforstbach, Laschet | ||
Schleckheim, Kapelle | ||
Oberforstbach, Kroitzheider Weg | ||
Oberforstbach, Oberforstbach | ||
Oberforstbach, Schule | ||
Oberforstbach, Tannenallee | ||
Oberforstbach, Laschet | ||
Lichtenbusch, Erlenpütz | ||
Lichtenbusch, Lichtenbusch | ||
Lichtenbusch, Erlenpütz | ||
Oberforstbach, Laschet | ||
Lichtenbusch, Broich | ||
Lichtenbusch, Rasthaus Lichtenbusch | ||
Lichtenbusch, Kohlshof | ||
Lichtenbusch, Grüne Eiche | ||
Aachen, Waldfriedhof | ||
Aachen, Bismarckturm | ||
Aachen, Siegel | ||
Aachen, Bayernallee | ||
Aachen, Heißberg | ||
Aachen, Burtscheid | ||
Aachen, Marienhospital | ||
Aachen, Gillesbachtal | ||
Aachen, Rosenquelle | ||
Aachen, Normaluhr | ||
Aachen, Hauptbahnhof | ||
Aachen, Misereor | ||
Aachen, Alter Posthof | ||
Aachen, Elisenbrunnen | ||
Aachen, Bushof | ||
Aachen, Hansemannplatz | ||
Aachen, Blücherplatz | ||
Aachen, Ludwig Forum | ||
Aachen, Talbot | ||
Aachen, Liebigstraße | ||
Aachen, Prager Ring | ||
Haaren, Markt | ||
Haaren, Denkmal | ||
Haaren, Am Haarberg | ||
Würselen, Kaninsberg | ||
Würselen, Kapellenfeldchen | ||
Würselen, Sankt Jobs | ||
Weiden, Wersch | ||
Weiden, Kirche | ||
Weiden, Vorweiden | ||
Linden, Ziegelei | ||
Linden, Kirche | ||
Neusen, Kreuz | ||
70px | Neusen, Fronhofstraße | |
Broich, Gymnasium | ||
70px | Neusen, Fronhofstraße | |
Broicher Siedlung, Greifswalder Straße | ||
Broicher Siedlung, Oststraße | ||
Broicher Siedlung, Randsiedlung | ||
Mariadorf, Am Neuen Markt | ||
Mariadorf, Holbeinstraße | ||
Mariadorf, Albert Schweitzer Straße | ||
Mariadorf, Montanstraße | ||
Mariadorf, Begau Siedlung | ||
Mariadorf, Dreieck | ||
Mariadorf, Altes Rathaus | ||
Mariadorf, Hans Böckler Straße | ||
Hoengen, Schillerstraße | ||
Hoengen, Goethestraße | ||
Hoengen, Bendenstraße | ||
Hoengen, Langstraße | ||
Hoengen, Marienstraße | ||
Hoengen, Altenheim | ||
Hoengen, Markt | ||
Hoengen, Goethestraße | ||
Hoengen, Konrad Zuse Straße | ||
Hoengen, Otto Lilienthal Straße | ||
Hoengen, Business Park GIF | ||
Hoengen, Business Park Nord | ||
Hoengen, Business Park | ||
Hoengen, Business Park Cinram |
Geschiedenis
Op 10 december 2017 werd het lijnennet in Aachen opnieuw vormgegeven. Lijn 11 ging niet langer rijden tussen Schmithof en Walheim, waardoor het eindpunt bij de halte Hasbach kwam te liggen. Daarnaast verviel de bediening van de halte Rathenauallee volledig en werden er nieuwe haltes op het Business Park van Hoengen in gebruik genomen. Verder werd er op zondag maar tot Schleckheim gereden. Reizigers van en naar Walheim konden voortaan gebruik maken van de nieuwe Netliner.