Buslijn 122
|
Vervoerder(s) |
Arriva
|
Concessie |
West-Brabant
|
Lijnsoort |
Streekbus
|
Materieel |
VDL Citea
|
Rijdt sinds |
14 december 2014
|
Voorganger(s) |
122
|
Opvolger(s) |
622
|
|
Frequenties
|
Spits |
0-2x/uur
|
Dal |
1x/uur
|
Avond |
rijdt niet
|
Zaterdag |
rijdt niet
|
Zondag |
rijdt niet
|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak
|
Lijn 122 rijdt van Breda via Terheijden, Wagenberg en Hooge Zwaluwe naar Lage Zwaluwe.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijdt buiten de vakanties één extra rit in beide richtingen.
- Rond 7:30 zit er richting Breda een gat in de dienstregeling van anderhalf uur, op deze momenten rijdt lijn 622, die in Breda doorrijdt naar de Loevesteinstraat. In de vakanties rijdt deze lijn echter niet.
Route
|
Halte
|
|
Breda, Centraal Station |
|
|
Breda, Terheijdenseweg |
|
|
Breda, Oude Baan |
|
|
Breda, Groenedijk |
|
|
Breda, Regenbeemd |
|
|
Terheijden, Zeggelaan |
|
|
Wagenberg, Kruispunt |
|
|
Hooge Zwaluwe, Helkant |
|
|
Hooge Zwaluwe, Kerkdijk |
|
|
Hooge Zwaluwe, Havenstraat |
|
|
Hooge Zwaluwe, Raadhuisstraat |
|
|
Lage Zwaluwe, Gaete |
|
|
Lage Zwaluwe, Loonsedijk |
|
|
Lage Zwaluwe, Ganshoeksingel |
|
|
Lage Zwaluwe, Nieuwstraat |
|
|
Lage Zwaluwe, Oude Weg |
|
|
Lage Zwaluwe, Station |
|
Geschiedenis
- Op 14 december 2014 werd Arriva de nieuwe vervoerder. In de route en frequentie veranderde niets.
- Op 13 december 2015 verviel de zaterdagbediening. Dit was 1x/uur tussen Wagenberg, Kruispunt en station Lage Zwaluwe met een taxibus van TCR. Verder wijzigde de route in Terheijden en Wagenberg.
- Ook verviel de halte Binnenmoerdijksebaan.
- Op 11 december 2016 werd de route bij Terheijden gewijzigd. Lijn 122 reed voortaan via de N285 langs Terheijden.
- In de spits werd de frequentie verlaagd van 2-3x/uur naar 1x/uur. Als alternatief reed in de ochtendspits de nieuwe schoolbus lijn 622.