Lijn 171 Landsmeer Vogelwikkestraat - Kudelstaart Bilderdammerweg
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 19 feb 2016 om 18:12
Voormalige buslijn 171 | |
Vervoerder(s) | NZH (1998 - 1999), Connexxion (1999 - 2002) |
Regio's | Amstelland-Meerlanden, Zaanstreek en Waterland, Amsterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Duvedec |
Periode | 24 mei 1998 t/m 12 januari 2002 |
Voorganger(s) | 91, 171 |
Opvolger(s) | 171, 172 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 171 reed van Amsterdam via Amstelveen, Bovenkerk en Aalsmeer naar Kudelstaart.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Landsmeer, Vogelwikkestraat | ||
Landsmeer, Roerdompstraat | ||
Landsmeer, Raadhuisstraat | ||
Amsterdam, Stentorstraat | ||
Amsterdam, Boven IJ-Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Mosplein | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, De Boelelaan/VU Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Bovenkerk, P. Brouwerslaan/Noorddammerweg | ||
Aalsmeer, Machineweg | ||
Aalsmeer, Hortensiaplein | ||
Kudelstaart, Bilderdammerweg |
Geschiedenis
Op 24 mei 1998 werd het eindpunt Gravin Aleidstraat weer verlaten, bij de Bilderdammerweg werd een nieuwe eindpunt gemaakt. Daarnaast ging de bus vanaf Amsterdam verder rijden naar Landsmeer via de route van lijn 91.
Op 13 januari 2002 werd het traject Amstelveen - Landsmeer geheel overgenomen door lijn 172, waarvan de frequentie omhoog ging naar 4x/uur van maandag t/m vrijdag en 2x/uur 's avonds en het weekend.
Lijn 171 zou alleen nog gaan fungeren als verbinding tussen Amstelveen en Aalsmeer (Kudelstaart) met een frequentie van 2x/uur in de spitsuren en 1x/uur daarbuiten.