Lijn 161 Alkmaar Station NS - Heerhugowaard Reigersdaal
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 19 feb 2016 om 20:05
Voormalige buslijn 161 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion |
Regio | Alkmaar |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1997 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Koopavond | 1x/dag |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 161 reed van Alkmaar via Oterleek, Ursem, Hensbroek en Obdam naar Heerhugowaard.
Slecht in de (brede) spitsuren werd naar Heerhugowaard gereden, alle overige dalritten en de ritten op zaterdag en koopavonden reden niet verder dan Hensbroek.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Oterleek, Brug | ||
Ursem, Ophaalbrug | ||
Ursem, Bejaardencentrum | ||
Hensbroek, N.H. Kerk | ||
Obdam, Dorpsstraat/Braken | ||
Heerhugowaard, Reigersdaal |
Geschiedenis
Op 1 juni 1997 werd de oude lijn 161 komende vanuit Alkmaar in Heerhugowaard ingekort tot het Reigersdaal. Het aantal ritten tussen Hensbroek en Heerhugowaard werd sterk beperkt en voorts verviel de route door Stompetoren i.v.m. de dubbele route van lijn 127.