Lijn 112 Leimuiden Garage NZH - Leiden Station NS
Voormalige buslijn 112 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio's | Bollenstreek en Leiden, Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 112 reed van Leimuiden via Oude Wetering, Roelofarendsveen, Rijpwetering, Oud Ade en Leiderdorp naar Leiden.
Buiten de schoolvakanties reden in de spits extra ritten tussen Oude Wetering en Leiden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Leimuiden, Garage NZH | ||
Oude Wetering, Bruggestraat | ||
Roelofarendsveen, Stationsstraat | ||
Roelofarendsveen, Viaduct A4 | ||
Nieuwe Wetering, Rotonde | ||
Rijpwetering, Paardenbrug | ||
Oud Ade, Vennemeer | ||
Leiderdorp, Engelendaal | ||
Leiden, Sumatrastraat | ||
Leiden, Stadsbouwhuis | ||
Leiden, Centraal Station |
Geschiedenis
Lijn 112 stamt uit het tijdperk dat Maarse en Kroon nog in dit gebied reed: MK reed dit traject toen onder lijnnummer 12. Nadat NZH dit gebied van Centraal Nederland had overgenomen, ging de dienstregeling van lijn 111 (via Oud Ade en Rijpwetering) op in die van lijn 112, die daarvoor een snellere route via de provinciale weg N445 reed.
Op 24 mei 1998 werden de laatste twee nachtritten op zaterdag afgesplitst en ondergebracht bij het nieuwe lijnnummer 212.
Onder Connexxion werd de sneldienst weer van de reguliere buslijn gescheiden. Deze lijnen, 56 en 256, rijden (in iets gewijzgde vorm) nog steeds.