140.832
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfoVLijnInfo|route=Gorinchem - Spijk - Heukelum - Asperen - Leerdam
|lijnnr=73
|afbeelding=lijn73_DAV.jpg|onderschrift='''Lijn 73''' staat bij station Gorinchem.|vervoerder=Taxibedrijf ([[Taxi Haars]] i.o.v. ) [[Arriva]]|concessie=DAV-gebied(2007-2018)|materieel=Taxibus[[VDL Berkhof Ambassador]],<br>[[Irisbus GX127]],<br>[[Mercedes-Benz Sprinter]]
|lijnsoort=Streekbus
|frequentie_spits=1x/uur
|frequentie_dal=1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur (tot 20:30)
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur (''zie [[belbusLijn 573 Leerdam Station - Gorinchem Station|lijn 573]]'')|frequentie_avondperiode=1x1 januari 2007 t/uur m 8 december 2018|voorganger=[[Lijn 112 Utrecht Centraal Station - Gorinchem Station (''2004 - 2006)|112]]|opvolger=[[belbusLijn 141 Leerdam Station - Heukelum Voorste Gewind|141]]'')
}}
== Route ==
{{RouteTop |{{RouteRij RouteRijStation| [[Afbeelding:Route_0sTr.svg{{Rimg|35px]] 0sTr}} | Leerdam| [[Leerdam|Leerdam,Station]] }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|rhlr}} | Leerdam, Recht van ter Leede}}{{RouteRij| {{Rimg|35px]] rsr}} | Leerdam, Dr. C. Doctor Cornelis Voogdplein }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Leerdam, Prinses Marijkestraat }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Leerdam, Lingepolikliniek }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Asperen, Kerkweg }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Asperen, Gruttersdam }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Asperen, Raadhuisplein }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Asperen, Baronie }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Asperen, Drostlaan }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] | Heukelum, Kruispunt Provincialeweg rsr}}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] | Heukelum, Kasteel Heukelum }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heukelum, Gragtdijk }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heukelum, Voorste Gewind }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heukelum, Appeldijk }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Spijk, Lingegemaal }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Spijk, Uswente }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Spijk, Zuiderlingedijk 103 }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Spijk, Zuiderlingedijk / Postbus }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Spijk, Spijkerbak}}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Spijk, De Lindehof}}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Spijk, Postkantoor }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Gorinchem, Multatulistraat }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rrar.svg{{Rimg|70px]] rsr}} | Gorinchem, Marconiweg }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]][[Afbeelding:Route_rlr.svg|35px]] {{Rimg| Gorinchem, Spijksedijk rsr}}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg|35px]][[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] | Gorinchem, Dominee G.H. Kerstenlaan }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] rsr}} | Gorinchem, Winkelcentrum Nieuw Dalem }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] rsr}} | Gorinchem, Bachlaan }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] rsr}} | Gorinchem, Merewadecollege Fortes Lyceum}}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] rsr}} | Gorinchem, Glacis }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] rsr}} | Gorinchem, Flank }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rarr.svg{{Rimg|70px]] rsr}} | Gorinchem, Walstraat }}{{RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Gorinchem, Merwedekanaal }}{{RouteRij RouteRijStation| {{Rimg| [[Afbeelding:Route_rsT0.svgrsT0}} |35px]] Gorinchem| [[Gorinchem|Gorinchem, Station]] }}
}}
==Geschiedenis==Bij Zuidooster Vanaf [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2007|1 januari 2007]] werd deze verbinding het trajectdeel Leerdam - Gorinchem van lijn 112 omgenummerd naar 73 en werd de bedieningsperiode fors uitgebreid. Voortaan werd de hele dag elk uur in beide richtingen gereden en ging overdag altijd een midibus rijden. In de jaren 80 vroege avond werd met een taxibusje gereden door en vanaf 21.30 uur en op zondag reed er een belbus. Met ingang van [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2008|27 april 2008]] werd 's avond een uur eerder als belbus gereden en werden alle ritten in de vakanties voortaan met een taxibusje gereden. Taxibusjes verschenen vanaf [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2009|4 januari 2009]] op alle ritten, waarbij 's ochtends één rit met een grote bus als [[Lijn 49 673 Asperen Raadhuisplein - Gorinchem Station - Leerdam ZiekenhuisGomarus|lijn 49673]]gereden werd. Het is onbekend wat er tussen 1989 Op [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2010|13 december 2009]] verdween die scholierenlijn weer en de komst werden weer enkele ritten van Arriva lijn 73 met deze lijn is gebeurdeen grote bus gereden.
{{RouteTopSpoiler|Routevariant tot 10 december 2016 |{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Gorinchem, Marconiweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Gorinchem, Spijksedijk}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Dominee G.H. Kerstenlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Winkelcentrum Nieuw Dalem}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Bachlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Fortes Lyceum}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Glacis}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Flank}}{{RouteRij| {{BRimg|rarr}} | Gorinchem, Walstraat}}}}Na [[Categorie: Concessie Dienstregeling concessie DAV-gebied2017|11 december 2016]] kwamen alle belbusritten [[Lijn 573 Leerdam Station - Gorinchem Station|onder lijnnummer 573]] te rijden. Alle ritten reden vanaf die datum de 'schoolroute' via het Fortes Lyceum en Winkelcentrum Nieuw Dalem. Met ingang van [[Dienstregeling concessie Achterhoek-Rivierenland 2019|9 december 2018]] ging deze lijn over naar de concessie [[Concessie Achterhoek-Rivierenland|Achterhoek-Rivierenland]] en werd daarbij over het grootste deel van de route opgeheven. Alleen tussen Heukelum en Leerdam bleef doordeweeks een bus in de vorm van [[Lijn 141 Leerdam Station - Heukelum Voorste Gewind|7lijn 141]]rijden.