140.778
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfoVLijnInfo
|lijnnr=30
|vervoerder=[[HermesBreng]]([[Novio]])|concessie=KAN zuidArnhem Nijmegen (2010-2012)|stad=Nijmegen|route=Oosterhout - Lent - Nijmegen CS|materieel=[[Mercedes-Benz Citaro|Mercedes-Benz Citaro CNG]]|lijnsoort=StreekbusStadsbus
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zaterdag=2x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|periode=14 december 2008 t/m 8 december 2012
|voorganger=[[Lijn 3 Oosterhout Dorp - Wijchen Randweg Noord|3]]
|opvolger=[[Lijn 2 Nijmegen Lindenholt West - Oosterhout Peperstraat|2]], [[Lijn 31 Arnhem IJsseloord 2 / Brekelenkampstraat - Nijmegen Weezenhof|31]]
}}
'''Lijn 30''' was een buslijn die vanaf Oosterhout Dorp via Woonpark Oosterhout en [[Nijmegen Lent|Lent]] naar [[Nijmegen]] reed.
{{ RouteTop |
{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_0sTr.svg|35px]] | [[Nijmegen{{Rimg|Nijmegen, Centraal Station]]rsr}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] | Nijmegen, Smetiusstraat Museum Het Valkhof }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] | Nijmegen, Plein 1944 }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] Rimg| Nijmegen, Burchtstraat rsr}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] | Nijmegen, Kelfkensbos }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] | Nijmegen, Museum het Valkhof }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svgRimg|35px]] | Lent, Griftdijk/Tunnel rsr}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsTr.svg|35px]] | [[Nijmegen Lent|Lent, Station NS]]Waalkade }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] | Lent, Dijkstraat }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] Rimg| Oosterhout, De Klif rsr}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] | OosterhoutNijmegen, Jonagoldstraat Joris Ivensplein }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] RouteRijStation | Oosterhout, Van Boetzelaerstraat }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]] Rimg| Oosterhout, Van Woerkomstraat rsT0}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rhlr.svgNijmegen|35px]] Nijmegen| OosterhoutNijmegen, Zandstraat }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rhlr.svg|35px]] | Oosterhout, Vredesplein }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rhrr.svg|35px]] | Oosterhout, Gansstraat }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rs0.svg|35px]] | Oosterhout, Peperstraat Centraal Station }}
}}
==Geschiedenis lijn 30==Lijn 30 is ontstaan in dienstregeling op [[Dienstregeling concessie KAN Zuid 2009 |14 december 2008]] als afsplitsing van [[Lijn 3 Oosterhout Dorp - Wijchen Randweg Noord|lijn 3]] tussen Oosterhout, Nijmegen en Wijchen. Reden hiervan waren de vertragingen die voor de Waalbrug ontstonden en teveel invloed hadden op de rest van het traject. [[Lijn 3 Nijmegen Sint Maartenskliniek - Wijchen Randweg Noord|lijn Lijn 3 Nijmegen ]] zou voortaan rijden tussen de Sint Maartenskliniek in Nijmegen en Wijchen. Op [[Dienstregeling concessie Arnhem - WijchenNijmegen 2013|9 december 2012]] werd lijn 30 opgeheven. De uitgebreide [[Lijn 31 Arnhem IJsseloord 2 / Brekelenkampstraat - Nijmegen Weezenhof|lijn 31]], die voor die tijd zou de bediening van woonpark Oosterhout op zich nemen. Deze lijn reed vanuit Arnhem via Elst naar woonpark Oosterhout naar Wijchen reed, Lent, Nijmegen en de Nijmeegse wijk Weezenhof in een frequentie van viermaal per uur op maandag tot en met zaterdag overdag en tweemaal per uur de rest van de week. De reden voor deze splitsing waren nieuwe [[Lijn 2 Nijmegen Lindenholt West - Oosterhout Peperstraat|lijn 2]] zou voortaan van het dorp Oosterhout via woonpark Oosterhout en de wijk Visveld te Lent naar station Nijmegen en de fileproblemen op wijk Lindenholt West in Nijmegen rijden. Oosterhout werd voortaan de Waalbruggehele week door tweemaal per uur bediend.