|lijnnr=149
|afbeelding=3789.JPG
|onderschrift=CXX 3789 op [[Uithoorn busstationBusstation]]
|vervoerder=[[Connexxion]]
|concessie=Amstelland-Meerlanden
|frequentie_zondag=2x/uur
}}
'''Lijn 149''' rijdt op werkdagen een keer per uur van Uithoorn via Nes a/d Amstel naar Amstelveen. Op werkdagen overdag In Amstelveen wordt er een lus gereden: vanaf [[Amstelveen Busstation]] rijdt deze lijn via de buslijn in Amstelveen versterkt met een tweede rit tussen Galjoen Keizer Karelweg, de Handweg en het Oude Dorp naar het 'keerpunt' KLM Hoofdkantoor. In werkelijkheid heeft de lijn enkel een tijdhalte waar de avonduren en in het weekend chauffeur even pauzeert, dan wordt ondertussen ook Uithoorn Winterkoning op de bestemmingsdisplay gezet. Dan rijdt de lijn alleen tussen het busstation in bus verder over de Amsterdamseweg verder naar de kruising met de Keizer Karelweg, en dan verder weer naar [[Amstelveen en het KLM HoofdkantoorBusstation]] over de route van de streeklijnen vanuit Amnsterdam.
== Route ==