60.572
bewerkingen
Wijzigingen
Hoorn
,→Dienstregeling 2023
|naam=Hoorn
|plaats=Hoorn
|geopend=20 mei 1884
|verkorting=Hn
|fecode=337
|vervoerders=[[NS Reizigers]]
}}
Station '''Hoorn''' is geopend in 18831884. Het station ligt aan de lijn [[spoorlijn Zaandam - Enkhuizen]]-[[Zaandam]] en is het eindpunt van de lijn [[Spoorlijn Alkmaar- Hoorn|Alkmaar-Hoorn]]-. Aan de noordzijde van het station bevindt zich het beginpunt van de [[Museumstoomtram Hoorn-Medemblik|Stoomtram Hoorn- Medemblik]].
== Dienstregeling 2012 2024 ==
[[Afbeelding:Hoorn_historisch.jpg|thumb|right|250px|Station Hoorn in 1970. Foto van Wichor Bramer via [http://www.stationsweb.com/afbeelding.asp?dir=hoorn&num=24 Stationsweb.nl].]]
=== Richting Hoorn Kersenboogerd (- Enkhuizen) ==={{ PatTop |{{ PatRij1 | .03 09 | 4500 | [[Enkhuizen]] |1| [[Intercity]] | [[NS]] | ma-do om 18.09}}{{PatRij1 | .10 | 3300 | [[Hoorn Kersenboogerd]] |1| [[Sprinter]]| [[NS]] | tot 20:00 ma-vr}}{{ PatRij1 | .15 29 | 4500 3900 | [[Enkhuizen]] |1| [[Intercity]]| [[NS]] | tot 20:00 ma-do}}{{ PatRij1 | .24 29 | 14500 2900 | [[Enkhuizen]] (Middagspits) |1| [[Intercity]]| [[NS]] | na 20:00 en vr-zo}}{{ PatRij1 | .33 39 | 3300 | [[Hoorn Kersenboogerd]] |1| [[Sprinter]]| [[NS]] | tot 20:00 ma-vr}}{{ PatRij1 | .45 40 | 4500 | [[Enkhuizen]] |1| [[Intercity]] | [[NS]] | ma-do om 17.39}}{{PatRij1 | .59 | 3900 | [[Enkhuizen]] |1| [[Intercity]]| [[NS]] | tot 20:00 ma-do}}{{ PatRij1 | .54 59 | 14500 2900 | [[Enkhuizen]] (Middagspits) |1| [[Intercity]]| [[NS]] | na 20:00 en vr-zo}}
}}
=== Richting Amsterdam Sloterdijk - Schiphol / Amsterdam Centraal Airport ==={{ PatTop |{{ PatRij1 | .09 20 | 14500 3300 | [[Amsterdam Hoofddorp]] (- [[Den Haag Centraal]] (Ochtendspits)|2| [[IntercitySprinter]] | [[NS]]| }}{{ PatRij1 | .20 50 | 4500 3300 | [[Amsterdam Hoofddorp]] (- [[Den Haag Centraal]] ) |2| [[Sprinter]] | [[NS]] | tot 19:00 ma- vr}}}} === Richting Amsterdam Sloterdijk - Amsterdam Centraal ==={{PatTop |{{PatRij1 | .05 | 2900 | [[Amersfoort SchothorstMaastricht]]|2| [[Intercity]]| [[NS]] | na 19:00 en vr-zo}}{{ PatRij1 | .29 10 | 3300 3900 | [[Heerlen]] |2| [[HoofddorpIntercity]] | [[SprinterNS]]| tot 19:00 ma-do}}{{ PatRij1 | .39 21 | 14500 4500 | [[Amsterdam Centraal]] (Ochtendspits)|2| [[Intercity]]| [[NS]] | ma-do om 7.21}}{{ PatRij1 | .50 34 | 2900 | [[Maastricht]] |2| 4500 [[Intercity]] | [[Amsterdam CentraalNS]] | na 19:00 en vr- zo}}{{PatRij1 | .40 | 3900 | [[Amersfoort SchothorstHeerlen]]|2| [[Intercity]]| [[NS]] | tot 19:00 ma-do}}{{ PatRij1 | .59 51 | 4500 | [[Amsterdam Centraal]] | 3300 2| [[HoofddorpIntercity]] | [[SprinterNS]]| ma-do om 7.51}}
}}
=== Richting Alkmaar ===
{{ PatTop |{{ PatRij1 | .20 06 | 3400 4800 | [[HaarlemAmsterdam Centraal]] |3| [[IntercitySprinter]]}}{{ PatRij1 | .50 | 3400 | [[HaarlemNS]] | [[Intercity]]}}{{ PatRij1 | .50 36 | 14800 4800 | [[HaarlemAmsterdam Centraal]] - |3| [[Amsterdam CentraalSprinter]] ('s Avonds t.v.v. 3400)| [[SprinterNS]]| tot 20:00}}
}}
== Bus ==
{{BusstationInfo
|naam=Hoorn, Station/NS
|plaats=Hoorn
|concessie=[[Concessie Noord-Holland Noord(2018-2028)|Noord-Holland Noord]], [[Concessie Zaanstreek-Waterland(2024-2033)|Zaanstreek-Waterland]]|vervoerders=[[Connexxion]], [[ArrivaEBS]]|vorm=eilandperron, ingewikkeldEilandbusstation
|type=statisch
}}
[[Afbeelding:CXX 3296Lijn 133 Hoorn.JPGjpg|thumb|right|290px|Connexxion 3296 als [[Lijn 13 Hoorn, Station NS - Kersenboogerd / Rondeelstraat|lijn 13]] 133 op het busstationvan Hoorn.]]
Bij het station ligt een groot busstation waar de volgende lijnen stoppen: