153.412
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
*om de termijn van een half uur opnieuw te laten beginnen waarbinnen de reis na inchecken moet aanvangen; deze reset kan tot een uur na het laatste inchecken.
Dit kan bij NS direct, mits bij een andere kaartlezer; bij andere treinvervoerders wacht men maximaal 3 (Arriva Nederland: 2) minuten. Als men bijvoorbeeld aan het eind van een spitsperiode per ongeluk een minuut te vroeg incheckt met een dalurenabonnement moet men uitchecken en weer inchecken, dan is er twee keer de genoemde wachttijd.
== Kaartsoorten ==
* 4 euro: bus, metro, tram en [[Concessie Waterbus Rotterdam-Drechtsteden|Waterbus]].
* 6 euro: bussen van Connexxion Amstelland-Meerlanden, EBS Zaanstreek-Waterland uitgezonderd nachtbussen en R-netlijnen regio Almere.
* 8 euro: De [[Bravo direct]]-bussen, Brabantliner, Eftelinglijn en Brabantse nachtbussen van Arriva Nederland, de nachtbussen van [[U-OV]] (met uitzondering van lijn 412), de nachtbussen van Connexxion Amstelland-Meerlanden en de nightGo-lijnen van/naar/in Almere.* 10 euro: treinen van Arriva Nederland, Breng en Syntus/Keolis, en de [[Qliner]]s van Arriva Nederland.
* 20 euro: treinen van NS en Connexxion
* 1,20 euro: bus, metro, tram en [[Concessie Waterbus Rotterdam-Drechtsteden|Waterbus]] voor visueel beperkten met het ''Sentire reisproduct''.
* 4 euro: bus, metro, tram en [[Concessie Waterbus Rotterdam-Drechtsteden|Waterbus]].
* 6 euro: treinen van Arriva Nederland met het Arriva Nederland Dalkortingproduct, bussen van Connexxion Amstelland-Meerlanden en EBS Zaanstreek-Waterland uitgezonderd nachtbussen.* 8 euro: De [[Bravo direct]]-bussen, Brabantliner, Eftelinglijn en Brabantse nachtbussen van Arriva Nederland, de nachtbussen van [[U-OV]] (met uitzondering van lijn 412), en de nachtbussen van Connexxion Amstelland-Meerlanden.* 10 euro: treinen van Arriva Nederland, Breng en Syntus/Keolis, en de [[Qliner]]s van Arriva Nederland. Bij NS alleen met geldig kortingsproduct.
* 20 euro: treinen van NS en Connexxion
==== Overstaptarief ====
Bij een overstap binnen 35 minuten na het uitchecken wordt het basistarief in bepaalde gevallen niet nogmaals berekend. Dit geldt voor een overstappen tussen bussen, trams en metro's onderling, tussen treinen onderling en tussen treinen van [[Blauwnet]] en de bus. Voor de reizigers met een studentenreisproduct en overstappende reizigers van Arriva Nederland naar NS op de stations Leeuwarden, Groningen, Groningen Europapark en Zwolle is dat ongemak per april 2013 opgelost.
Overigens is uit- en weer inchecken bij een overstap van trein op trein of van metro op metro van ''dezelfde'' vervoerder niet nodig, behalve bij het volgen van een niet door de reisplanner toegestane omweg.
Zie hoofdrailnet.
==== Noordelijke treindiensten (Arriva Nederland) ====Het Arriva Nederland-tarief bij de [[Concessie Noordelijke Treindiensten|Noordelijke Nevenlijnen]] (NN) is gelijk aan het NS-tarief, afgezien van het feit dat de bedragen met 20% en 40% korting niet worden afgerond.<ref>De site 9292.nl geeft het NS-tarief in plaats van het werkelijke NN-tarief.</ref>
==== [[Concessie Achterhoek-Rivierenland (2011-2025)#Treindiensten|Achterhoek-Rivierenland (Arriva Nederland)]] + Arnhem - Doetinchem (Breng) ====
De lijn Zutphen-Apeldoorn werd tot 9 december 2012 uitgevoerd door [[RegioNS]]; de andere lijnen door [[Syntus]].
Voor de series {{s|20200}} en {{s|20250}} geldt hetzelfde tarief als bovenstaande verbindingen van Keolis. De OV-chipkaart is alleen geldig op het trajectdeel Enschede-Gronau. Voor reizen van en naar de overige Duitse stations is de OV-chipkaart niet te gebruiken.
==== [[Serie 31200|Oldenzaal - Hengelo - Zutphen (Arriva Nederland)]] ====
{|class="wikitable" style="width:100%"
! style="width:45%; background: #CADCEB; color: #115098;" | Treinseries
|}
==== [[Concessie Vechtdallijnen|Vechtdallijnen (Arriva Nederland)]] ====
{|class="wikitable" style="width:100%"
|-
|}
==== [[Concessie_Limburg_(2017-2031)#Trein|Limburg RS11, RS12, RS15, RS18 en RE18 (Arriva Nederland)]] ====
Treindiensten op de [[Heuvellandlijn]] en de [[Maaslijn]] werden t/m 10 december 2016 uitgevoerd door [[Veolia Transport]].
| 13-12-2009
| [[Concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee (2008-2015)|Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee]]
| Arriva Nederland
|-
| 13-12-2009
| [[Concessie DAV-gebied (2007-2018)|DAV-gebied]] (m.u.v. MerwedeLingelijn)
| Arriva Nederland
|-
| 15-12-2009
| 01-02-2010
| [[Concessie Rivierenland|Rivierenland]]
| Arriva Nederland
|-
| 11-02-2010
| 01-07-2010
| Oost-Brabant
| Arriva Nederland
|-
| 20-08-2010
| 21-01-2011
| [[Noordelijke Nevenlijnen]]
| Arriva Nederland
|-
| 16-03-2011
| Groningen/Drenthe
| Qbuzz, <br /> Arriva Nederland Touring
|-
| 12-05-2011
| 15-09-2011
| [[MerwedeLingelijn]]
| Arriva Nederland
|-
| 18-06-2012
|01-01-2017
| Vlieland, Terschelling en Ameland <ref>[https://skylgenet.nl/nieuws-terschelling/2017/01/ov-chipkaart-geldig-op-terschelling/ OV-chipkaart geldig op Terschelling], Skylgenet.nl, 2 januari 2017</ref>
| Arriva Nederland
|}
*De reisproducten.
*Het saldo.
*De laatste tien reistransacties. Een reistransactie kan zijn een check-in of check-uit, maar in de Arriva Nederland-trein wordt ook een controle als transactie op de kaart geregistreerd. Per reistransactie zijn opgeslagen het tijdstip van de transactie, het soort transactie (check-in, check-uit, controle), het bedrag van de transactie, de halte- of stationcode, en het vervoerbedrijf. Welke informatie zichtbaar wordt gemaakt hangt af van de automaat. Bij sommige automaten leidt een opdracht tot afdrukken van een transactie tot het erbij zoeken van een bijbehorende andere en het afdrukken van de gecombineerde informatie.
*De laatste twee oplaadtransacties (saldo of product laden, automatisch opladen).