92.072
bewerkingen
Wijzigingen
k
Robot: automatisch tekst vervangen (-Arriva +Arriva Nederland)
|lijnnr=152
|route=Oss - Heesch - Uden - Veghel - Eindhoven
|vervoerder=[[BBA|BBA (''1995 - 2006'')]],<br>[[ArrivaNederland|Arriva Nederland (''2006 - 2014'')]]
|regio=Zuidoost-Brabant
|concessie=Oost-Brabant (2007-2014)
'''2005:''' Vanaf 9 december 2005 vervielen de avondritten weer. Daarvoor werd de halfuursdienst uitgebreid naar de ochtenduren zodat lijn 152 van maandag t/m vrijdag de hele dag 2x per uur ging rijden.
'''2007:''' Arriva Nederland neemt de concessie Oost-Brabant en daarmee lijn 152 over van BBA.
Op [[Dienstregeling concessie Oost-Brabant 2009|14 december 2008]] werd de dienstregeling verder uitgebreid. Voortaan ging deze buslijn ook op zaterdag 1x per uur in beide richtingen rijden; in combinatie met [[Lijn 157 Oss Centraal Station - Eindhoven Centraal Station|lijn 157]] werd dan een (scheve) halfuursdienst over het hele traject gereden. Voorts werden ook op koopzondagen enkele ritten aan de dienstregeling toegevoegd; vier ritten aan het begin van de middag van Uden ''naar'' Eindhoven en twee ritten in omgekeerde richting aan het einde van de middag.
Op [[Dienstregeling concessie Oost-Brabant 2013|6 januari 2013]] werd op de noordelijke randweg in Uden ter hoogte van de rotonde bij Bitswijk een tijdelijke bushalte geplaatst voor de bediening van het Ziekenhuis. Zodra bij de A50 een speciale busop- en afrit aangelegd was, werd deze tijdelijke halte weer opgeheven.
Op [[Dienstregeling concessie Oost-Brabant 2015|14 december 2014]] werd de oude concessie [[Concessie Meierij|Meierij]] ingelijfd bij de nieuwe concessie [[Concessie Oost-Brabant (2015-2026)|Oost-Brabant]]. Deze was na de aanbesteding (wederom) gewonnen door [[ArrivaNederland]].<br>In Oost-Brabant werd op die datum ook [[Volans]] geïntroduceerd, hiervoor kwam ''lijn 152'' in aanmerking die het nieuwe [[Lijn 305 Oss Centraal Station - Eindhoven Centraal Station|lijnnummer 305]] meekreeg. De frequentie in de spitsuren werd verhoogd naar 4x/uur en in de avonduren en op zondag naar 2x/uur.