Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 1 Enschede, UT/Langenkampweg - Helmerhoek

186 bytes toegevoegd, 26 sep 2024 21:17
geen bewerkingssamenvatting
In de loop van 1999 fuseerden de bedrijven [[Midnet]], [[Oostnet|Oostnet (gedeeltelijk)]], [[NZH]] en [[ZWN-Groep]] tot de nieuwe vervoersonderneming [[Connexxion]]. In alle gebieden waar deze nieuwe onderneming ging rijden vonden daarom (flinke) wijzigingen plaats, zodat niet overal meer dezelfde lijnnummers voorkwamen en dat de vertrek- en aankomsttijden beter in overeenstemming waren met de situatie op de weg.<br>Vanaf [[Connexxion Dienstregeling Twente 1999/2000|5 september 1999]] ging deze lijn in Enschede-Zuid voortaan naar de Helmerhoek rijden, terwijl [[Lijn 2 Enschede, De Posten - Deppenbroek|lijn 2]] juist de bediening van de Wesselerbrink overnam. De lijn bleef met dezelfde frequenties rijden als voorheen met de oude route.
Met ingang van [[Connexxion Dienstregeling Twente 2000/2001|16 juli 2000]] kwam voor deze lijn 1 in de Helmerhoek een nieuw eindpunt aan nabij de Disselhoeken daarbij werd geen lusroute meer gereden. Halte Ook kwam hiermee de halte ''Mediant'' werd opgeheven te vervallen en deze als alternatief moesten reizigers een stukje lopen naar de halte ''Dubbelinckhoek''. Daarnaast ging de lijn ging 's avonds en tijdens ook in het weekend voortaan ook de halte bij station [[Enschede Kennispark|Drienerlo ]] bedienen.
Vanaf [[Connexxion Dienstregeling Twente 2004|14 december 2003]] werd de frequentie op zaterdag tussen 11:00 uur en 17:00 uur verhoogd van 4x/uur naar 6x/uur.
ap_users
90.350
bewerkingen

Navigatiemenu