Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Gebruiker:Julius/Letrecht

184 bytes toegevoegd, 14 aug 2024 15:49
geen bewerkingssamenvatting
=====Info=====
*Vervoerder: (Edinge-Rijzen Bus & Tours i.o.v.) VES
*Materieel: LBCM Electric 18M ShuttlePDB LV ELK 14m, LBCM PDL LVG ELK 12+6m
*Sinds 23 april 1970
=====Frequenties=====
*Mei- en zomervakantie: 5x/uur
=====Tariefinfo=====
*Deze lijn is met een parkeerkaart van P+R De Pijp Zuid gratis. Alle haltes binnen de centrumzone van Letrecht kan je gratis per bus bereiken met een parkeerkaart.*Voor overige reizigers geldt de normale OV-Chipkaarttarief.
=====Route=====
{{RouteTop|
Op 15 april 1970 opende de P+R bij De Pijp Zuid. Er werd eerst geen speciale buslijn gereden, aangezien er werd gedacht dat lijn 2 genoeg was.
Op 23 april 1970 bleek al snel dat lijn 2 niet genoeg frequent reed, en de frequentie verhogen wilde de VES niet. Er Dus werd dus er snel wat bussen gelede bussen geregeld. Deze bussen kwam wel van 1959, er waren dus veel problemen met de materieel op deze lijn, wat voor veel uitvallen verzorgde. Er werd spoedig een kleine bestelling bij LBCM geplaatst. De bussen waren gepland om over 1,5 jaar te komen.
Op 28 september 1971 kwamen de nieuwe bussen van LBCM. Omdat de bussen zo spoedig gebouwd werd, waren er wel eerst problemen. Er werd onderzocht wat het probleem was. Ondertussen werden de nieuwe bussen tijdelijk buiten dienst gehaald en reden de 12 jaar oude bussen weer. Op 6 oktober 1971 werd het probleem geïdentificeerd. Er waren problemen met de druk voor de deuren. Nadat de bussen werden gerepareerd reden ze weer op 21 oktober 1971.
=====Info=====
*Vervoerder: VES
*Materieel: LBCM Diesel IntercitySRB LI HYB 12m, LBCM MDB MLV WTS 10m
*Sinds 15 augustus 2008
*Voorganger(s): 10, 11
=====Route=====
{{RouteTop|
{{RouteRij| {{Rimg|0sBr}} | Uitendorp, Busstation}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | UitenUitendorp, Stavenissestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Uitendorp, Buitenvelderstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Uitendorp, Hardinxveldenseweg}}
=====Info=====
*Vervoerder: VES
*Materieel: LBCM Electric IntercitySDB LV DSL 12m, LBCM MDB MLV AGS 10m
*Sinds 1 september 2007
*Voorganger(s): 50312
=====Frequenties=====
*Spits: 1-3x/uur
5.443
bewerkingen

Navigatiemenu