4.204
bewerkingen
Wijzigingen
periode 1982-1984 naar eigen pagina verplaatst, geschiedenis aangevuld
|lijnsoort=Stadsbus
|stad=Zaandam
|periode=24 mei 1982 2 juni 1985 t/m 2 juni 19841990?|voorganger=[[13Lijn 83 Zaandam Fluitekruidweg - Koog aan de Zaan Station Koog Bloemwijk|83]]|opvolger=[[Lijn 83 Zaandam Fluitekruidweg , Station - Koog aan de Zaan Station Koog BloemwijkVoorsterbeek|83]]
|frequentie_spits=4x/uur
|frequentie_spits_vakantie=2x/uur (zomer)
== Geschiedenis ==
Op [[ENHABO Dienstregeling 19821985/19831986|24 mei 19822 juni 1985]] werd deze [[Lijn 83 Zaandam Fluitekruidweg - Koog aan de Zaan Station Koog Bloemwijk|lijn ingesteld als opvolger 83]] gesplitst in de lijnen 83 (Zaandam Station - Kogerveld) en [[Lijn 88 Zaandam Station - Koog aan de Zaan Station Koog Bloemwijk|88 (Zaandam Station - Koog aan de Zaan)]]. Reden was verwarring door het bedienen van de wijken Kogerveld en Westerkoog met verschillende takken van dezelfde lijn 13.