'''Lijn 22''' rijdt reed van Hasselt via Kiewit, Zonhoven, Houthalen, Zolder, Heusden en Koersel naar Beringen.
=== Dienstregeling ===
*Op woensdagmiddag rijdt reed één rit via Lindeman en in de ochtendspits rijdt reed één rit via Heusden Ziekenhuis.*In het weekend rijden reden alle ritten via Zonhoven Industrieweg en op zondag wordt werd richting Beringen via het Leopoldplein gereden.*Deze lijn rijdt reed grotendeels een verdubbelde frequentie in combinatie met [[Lijn 23 Hasselt Station - Beringen Bogaersveld|lijn 23]].
== Route ==
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling entiteit Limburg 2014|14 juli 2014]] werd de oude [[Lijn 2 Hasselt Station - Beringen Mijnen|lijn 2]] gesplitst in de nieuwe lijnen '''22''' en [[Lijn 23 Hasselt Station - Beringen Bogaersveld|23]] die allebei de route overnamen, inclusief de afwijkingen in Lillo. In combinatie met elkaar werd de huidige dienstregeling eveneens overgenomen.
Op [[Dienstregeling vervoerregio Limburg 2024|6 januari 2024]] werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij [[De Lijn]]. Op deze datum werd deze lijn opgeheven; tussen Houthalen en Beringen kwam vervanging in de vorm van [[Lijn 31 Genk Station - Beringen Bogaersveld|lijn 31]] die doorgetrokken werd naar Beringen. Tussen Hasselt en Houthalen kunnen reizigers gebruik maken van de snelbussen of een tweetal schoolbussen die o.a. Lindeman en Meulenberg bedienen.