'''Lijn 147a''' rijdt reed van Tamines via Moignelée, Lambusart, Fleurus, Ligny, Sombreffe, Tongrinne, Corroy-le-Château en Grand-Manil naar Gembloux.
=== Dienstregeling ===
*In de spitsuren rijden reden extra ritten op deeltrajecten; in de ochtendspits rijden reden twee ritten verder naar de halte ''Quatre Coins'', op woensdagmiddag of in de middagspits begint begon één rit bij deze halte.*Op zaterdag wordt werd alleen gereden tussen Gembloux en Fleurus.
Op [[Dienstregeling bassin de mobilité Namur 2023|1 augustus 2023]] werd in de regio Basse-Sambre de eerste aanzet gegeven voor een volledige netreconstructie. Deze lijn werd op genoemde datum opgeheven en vervangen door diverse andere buslijnen. Tussen Gembloux en Tamines is de nieuwe Expressbus [[Lijn E85 Gembloux Gare - Tamines Gare|E85]] het alternatief, maar met een geheel andere route en voor Sombreffe werd een extra halte toegevoegd op [[Lijn E83 Gembloux Gare - Charleroi Sud|lijn E83]]. Voor de lokale bushaltes tussen Gembloux en Ligny ging alleen nog een schoolbus rijden als [[Lijn 852 Gembloux Gare - Onoz Gare|lijn 852]] met slechts enkele ritten op schooldagen. Tussen Fleurus en Auvelais ging tegelijkertijd de nieuwe [[Lijn 77 Fleurus Gare - Auvelais Gare|lijn 77]] rijden met een regelmatige dienstregeling.