69.093
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{vLijnInfoLijnInfo
|tijdelijk=ja
|lijnnr=414
|concessie=Arnhem Nijmegen (2013-2024)
|lijnsoort=Vierdaagsebus
|periode=Vierdaagse 2022, 2023
|reden=Nijmeegse Vierdaagse
|frequentie_spits=3x/dag
}}
'''Lijn 414''' was is een vroege [[Vierdaagsebus]] en was speciaal bedoeld voor wandelaars, hij reed van Elden via Elst, Oosterhout en Lent naar Nijmegen.
=== Dienstregeling ===
* Op deze bussen waren zijn gewone vervoerbewijzen niet geldig, alleen de speciale [[Blarenpas]]. * Deze lijn vertrok vertrekt om 03:07, 04:18 en 05:22 uur vanuit Elden.
== Route ==
{{RouteRijStation| {{Rimg|rhlTr}} | Lent|Nijmegen Lent|Lent, Station Lent Laauwikstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Nijmegen, Veur Lent}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhl0}} | Nijmegen, Centrum Oost (Sint Canisiussingel)}}
}}
== Geschiedenis ==
Na de Coronapandemie werd pas in 2022 weer een Vierdaagse georganiseerd en in dat jaar keerde deze lijn weer terug in het straatbeeld. Net als 3 jaar geleden was het aantal ritten ongewijzigd, echter werd de route wel gewijzigd. Komende vanaf Oosterhout ging de lijn voortaan in het centrum van Nijmegen eindigen in plaats van op de Wedren en werden in Lent extra haltes bediend.
In 2023 reed deze lijn met dezelfde route en dienstregeling als in 2022. Wel werden de haltes Thijnstraat en Tollensstraat toegevoegd.